Sirotka

toppy  

član od: 10.12.2007

sporočila: 282

3. nov 2008 19:46

gracija ali mi lahko poveš kakšno shujševalno kuro si pa imela s sirotko in kakšen je njen učinek? toppy

gracija  

član od: 2.11.2008

sporočila: 2

4. jan 2009 16:05

@toppy V bistvu nisem imela prov posebne diete, predvsem sem črtala z jedilnika večino enostavnih ogljikovih hidratov (kruh, testenine, riž (samo malo neoluščenega), krompir), glavni obroki so bili večinoma sesavljeni s kuhane in sveže zelenjave ter piščanca, purana, rib ali morske hrane. Poskušala sem zmanjšati količino ogljikovi hidratov in povečati količino beljakovin (albuminska skuta, navadna skuta, piščanec, fižol, tuna, ribe, puran, soja) kar ima skoraj garantiran uspeh. Pa tudi sadja ne več kot 1-2 enoti, ker ima preveč sladkorja, zaželjeno je pa ogromno zelenjave. Veliko zelenjavnih sokov, prigrizki z rženim, ali polnozrnatim kruhom z namazi iz albuminske skute s dodanimi zelišči, sladice iz albuminske skute zmešane z gozdnimi sadeži, , solato z jajcem za večerjo,... ne vem nikoli nisem bila lačna... Samo sem šla počasi 4 mesece 10 kilogramov. Sirotko sem pa pila zjutraj na tešče 2dcl, kakšne 10 minut pred pravim zajtrkom in potem v službi ko sem bila lačna pred ali po malici kakšne 3 dcl v steklenički, kdaj primešan sadni nesledkan sok večkrat pa zelenjavni. Pasala mi je ker sem bila po njej manj lačna, manj sladkosneda in povzroča takšen blagodejen občutek v želodcu Poskušala sem 3x na teden teči vendar mi to ni vedno uspevalo, sem pa vsaj 4 x na teden šla peš v službo (vsaj v eno smer 7km = 1 ura) za kar je bilo potrebno žrtvovati uro spanja. Tiste ki pa zanima razlika med navadno in albuminsko skuto: http://www.viva.si/clanek.asp?arhiv=1&id=2943 gracija

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

4. jan 2009 16:40

Sej ne mislim nobene diete delat, zdravo  se že prehranjujem ( saj veste: ena vrsta slanine s česnom in mal kruha, pa ena vrsta šnopsa ( domači sadjevec ) , spet vrsta slanine, pa šnops in tako do sitega ), tole temo sem prebral iz firbca, zanimalo me je, kaj je to albuminska skuta.  Po zadnjem linku od gracije: italijani temu rečejo ricotta.

ežoj

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

1. mar 2009 10:40

Sem slišala za ta molkosan ki ga tv1 deli ob nagradah,ali mogoče kdo ve kako ga uživat in zakaj vse naj bi bil dober pa hvala za vsako novo izkušnjo. mark5

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti