Smetana in čokolada

MAPER  

član od: 17.9.2007

sporočila: 83

tema odprta - 3. jan 2008 20:41 | ogledi: 2.598 | odgovori: 4

Živjo! Zanima me spet nekaj o peki, oziroma o okraševanju torte. Kadar pečem torto, jo najprej okrasim s smetano, potem pa delam še razne okraske s čokolado. Mi skoraj vedno steče ali se zmaže. Zanima me, kako krasite na smetani s čokolado, da skoz ostane trda in je vzorec v prvotni obliki?

Hvala in lep pozdrav!

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

3. jan 2008 21:19

Ena izmed opcije je da vzroce s čokoldao narišeš na peki papir, pustiš da se posuši - strdi, in jih potem samo položiš na torto.

Druga pa je da pustiš čokolado da se skoraj strdi nazah in pri tem tudi ohladi. Če čokolada ni vroča ti ne more stopit smetane. 

Seveda je odvisno tudi od smetane. Rastlinske smetane so precej mastne in jih čokolada prej stopi kt pa šlag kremo.

Tukaj klikneš in si ogledaš moje slikice

lp 

Pitončica

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

3. jan 2008 22:32

pitončica,

dovolil sem si pogledati slike, lepo si pokazala prevleko iz tičino mase, posebej lepi so ti piškoti, pa če ti manjka jedcev........... 

ežoj

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

3. jan 2008 22:39

hvala, hvala :)

verjel ali ne, skoraj vedno jih prehitro zmanjka :) od 21 kg jih imam trenutno samo še ene 2 kg :) pojedli so se od 29.12. pa do včeraj :) zelo pridne obiske mam :) 

no, je pa res da sem ene 5kg podelila kot darila :)

Tukaj klikneš in si ogledaš moje slikice

lp 

Pitončica

neznan uporabnik

4. jan 2008 8:11

Pitončica, KAPO DOL, fuuuul lepo! Mojstrica,ni kaj! bberta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti