Pravo olivno olje!!!

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

9. feb 2011 16:16

Jaz ga porabim ko kaj kuham ali pečem saj ga mi je škoda da bi ga zavrgla. Predvsem če je res dober.

irena66

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

9. feb 2011 16:39

Olje, v katerem so bile olive, artičoke ali tudi kaj drugega, ponavadi porabim za solato - lahko pa seveda tudi za kuhanje, odvisno, kaj je bilo v njem, če se ni mogoče navzelo preveč vonjav, ki bi motile; pač po lastnem preudarku in trenuntem navdihu, za stran ga je pa res škoda, če je dobro. Lep pozdrav, Sonja

čuko  

član od: 10.4.2011

sporočila: 4

10. apr 2011 11:53

pozdravljeni, Sem tudi sam pridelovalec olivnega olja, iz raznoraznih sort iz raznoraznih krajev ;) predvsem ljubiteljsko ;) in tudi delno za prodajo. Pridelati dobro olje je preprosto, če pogoji za rast ustrezajo rastlini, skladiščenje tudi enostavno, je pa nastala cela trgovina na žalost, zato se dogaja marsikaj. Olje se MORA zgostiti pod 9 stopinjami, drugače zgubi prehitro barvo in tipičen okus. Podeljevanje nagrad pa je spet poglavje zase, na žalost. Nagrade se delijo prav takim, ki največ fosirajo drevesa na razne načine ... Za kak nasvet ne lahko kontaktirate ;) LP čuko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti