Pravo olivno olje!!!

gajka  

član od: 16.4.2006

sporočila: 307

4. jan 2008 15:58

Tudi mi smo letos olje kupili na primorskem. Gospod mi je rekel,(ker sem ga prišla iskat s plastičnimi kantami ) da ga naj prelijem v steklene steklenice.Hranim pa naj ga na temperaturi od 5 do 15 stopinj.Sem ga pa vprašala,zakaj mi je lansko leto na hladnem postal " gost,grudičast " ? Odgovor je bil,da to za olivno olje ni ravno najbolje,da malo zgubi na kvaliteti ampak je še vedno dober za uporabo. Imela sem ga pač v shrambi , kjer je pozimi manj kot pet stopinj.Tega sem letos dala drugam in je še vedno tak kot je bil.Plačala pa sem ga ravno tako po 10 evrov.Če bomo z njim zadovoljni,gremo letos jeseni spet k temu gospodu.Drugače bomo pač iskali drugega pridelovalca. gajka

gasperp  

član od: 21.1.2007

sporočila: 86

6. jan 2008 16:22

Mi ga kupujemo v Krkavčah direktno v oljarni in je vedno odličen. Hranimo pa ga na hladnem v kleti. Včasih postane gost. Drugače imamo pa en liter olja vedno v kuhinji v omari in še nikoli nismo imeli problemov, da bi postalo žarko ali čudnega okusa. Verjetno ga prehitro porabimo ;-) Glede deviškosti je pa tkole. Deviško olje je tisto, ki priteče iz stiskalnice še predno smo začeli stiskati (ko olive zmeljemo in damo mletje v stiskalnico). Zaradi tega se reče deviško, ker je še nedotaknjeno. Tega olja je zelo malo in ga v bistvu sploh ni za dobiti, razen direktno pri oljarju (cena je tudi zelo visoka). Olivna olja, ki jih kupujemo, so vsa po vrsti navadna in hladno stiskana. Ime "deviško" ali celo ekstra deviško je pa za kupce nategovat. gasperp

mara12  

član od: 7.12.2005

sporočila: 88

6. jan 2008 17:24

mijamarija , daj analizirati olje,da boš prepričana,če je redčen.MARA mara12

gobica1402  

član od: 21.7.2007

sporočila: 469

21. mar 2008 16:44

Tudi jaz shranim olivno olje v mrzlem prostoru in sicer v kleti. Sedaj ga imam v kleti 2 litra in je olje naredilo take bele pikice in nitke, ki so po mojem del maščobe, ki se je strdila oz. so se naredili kristali nepravilnih oblik. Je to to ali se motim?

Drugače pa je to olivno olje sparova znamka in pridelano v Španiji.

Pred nekaj dnevi sem to opazila in sem mislila da se je zunaj tekočine oz. na steklenici naredila plesen.

gobica1402

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

21. mar 2008 17:09

Jaz vedno, ampak res vedno olivno olje probam, predno ga kupim. To je ponavadi pri kmetu. Tam tako ali tako toliko časa čvekamo in modrujemo, da če olje ni dobro, to že po pol ure moj želodec zelo občuti. Mož itak pravi, da sem laboratorij na nogah. V trgovini olja že dolgo nisem kupila, sem pa zadnjič čuden zvarek dobila pri prijateljih na večerji. Gospodinja je olje kupila pri najboljšem sosedu, bilo pa je bljaki. Rekla sicer nisem nič, sem pa videla da je olivno. Pred tem pa je tudi ona kupovala olje pri kmetu, bila z njim zelo zadovoljna, se ji je pa zdela cena občutno previsoka in zato gre zdaj raje v trgovino ponj. Cena je sicer nižja, je pa zvarek, da mu ni para. lp Vesna

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

21. mar 2008 17:27

Praznik cvetja, vina in oljčnega olja 2008 19.03.2008 Vabljeni, da se udeležite PRAZNIKA CVETJA, VINA IN OLJČNEGA OLJA V ANKARANU , ki se bo odvijal 23. IN 24. MARCA 2008 MED 10. IN 19. URO V Turističnem naselju ADRIA ANKARAN. Na Prazniku cvetja, vina in oljčnega olja se predstavljajo vsa društva, proizvajalci – vinarji, kletarji, olkarji, tartufarji, vrtnarji, cvetličarji in vsi ljubitelji, kateri želijo predstaviti svoj kraj v kulturni dediščini in razvoju ter zabavi po istrskih običajih. POLEG CVETJA, TARTUFATE TER DEGUSTACIJE VIN IN OLJČNEGA OLJA SO PRIPRAVILI BOGAT KULTURNI PROGRAM: STALNE RAZSTAVE Slikar: Vojko Gašperut- Gašper TEHNIKA DECOUPAGE: Irena Debevec in Monica Primosi, STARE RAZGLEDNICE ANKARANA NEDELJA, 23. 3. 2008 OD 14. URE dalje NA TERASI HOTELA ADRIA CONVENT, KULTURNO ZABAVNI PROGRAM CVETJE, SPOMINKI, DELAVNICE ZA OTROKE PONEDELJEK, 24. 3. 2008 OB 11. URI STROKOVNO PREDAVANJE Z DIAPOZITIVI O ČEBELJIH PRIDELKIH – MOČ NARAVE Predava: ANDREJA KANDOLF, Svetovalka za zagotavljane varne hrane iz ČEBELARSKE ZVEZE SLOVENIJE OD 14. URE dalje NA TERASI HOTELA ADRIA CONVENT, KULTURNO ZABAVNI PROGRAM CVETJE, SPOMINKI, DELAVNICE ZA OTROKE OB 17.00 URI SLOVESNI ZAKLJUČEK PRAZNOVANJA S PODELITVIJO PERGAMEN UDELEŽENCEM PRIREDITVE VSTOPNINE NI! Vesna Leben

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

21. mar 2008 17:42

gobica1402, oljčno olje se vednmo na hladnem strdi, če je parvo. Daj ga v kuhinjo in v 2 urah bo spet tekoče.

rimljanka - zasebno mnenje

tinchy233  

član od: 20.3.2008

sporočila: 3

21. mar 2008 18:27

ali je katero olivno olje iz trgovine res dobro, ali je po dobrega treba kam drugam? tinchy233

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

23. sep 2009 10:30

Pozdravljeni, da ne odpiram nove teme. V soboto grem proti Primorski in če bo prilika bi rada kupila tudi nekaj olivnega olja. Zanima me, kje ga kupujete in ali imajo ob cesti kakšna obvestila, da prodajajo olje - kot za breskve? Hvala in lp! Moycaa

gartner3  

član od: 16.9.2009

sporočila: 66

23. sep 2009 10:56

Pri nas smo kupljeno olivno olje postavili v hladilnik na cca. 4 st.C za par dni. Pravo olivno olje se je skristaliziralo v gosto skoraj netekočo maso ostalo pa je ostalo popolnoma tekoče. Po parih dneh smo iz steklenice odlili višek tekočega olja in ostalo je le še o.o.. Če je to pravilni postopek ne vem, se pa tudi jaz sprašujem, kaj naj bi se zgodilo o.o. v hladilniku. LP, Garti gartner3

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti