Recepti - radi kuhate- zdaj boste!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. jan 2008 19:31

Po moje je Jernej opozoril le na to, da preko tega našega portala ne bi prepošiljali celih knjig (kot so pred letom dni krožile Jamiejeve  knjige) ali revij, in bi kdo zavoljo tega imel težave, če bi kak izdajatelj to ocenil kot zrelo za tožbo. Jaz sem tako razumela njegovo opozorilo.Oziroma da se ne bi zgodilo, kot se je Reci, ko je nekdo (se ve, kdo) njen recept dobesedno prodajal pod svojim imenom, a se je pravočasno ugotovila prevara.

 

Glede ostalega pa, kot sem že rekla: ko daš enkrat na internet, ni nič več tvoje. Vsi dobivamo in pošiljamo recepte, zbrane kdo ve od kod, slediti viru je sila težko, saj je dovolj, da ga eden v verigi ne omeni. In dokler se kdo s tem ne okorišča, mislim, da ne bo vetra.

 

Tisto, kar pa hočemo obdržati le zase, pač shranimo pod šifro. Ampak nekje sem prebrala: kar deliš z drugimi, bo zmeraj tvoje, kar pa želiš obdržati zgolj zase, vselej izgubiš.

 

Mamamia

 

mamamia

natalija01  

član od: 2.1.2008

sporočila: 19

3. jan 2008 19:40

Hvala vam za podporo, kot sem rekla nisem in ne želim tega zlorabljati, tudi kot avtor se nisem podpisala, ni moje, sem dobila po mailu in sem samo hotela dobro. Je pa tako, da nekatere zadeve pridejo prav, da so nekatere kombinacije nemogoče pa so in tukaj mislim da je kar nekaj receptov, ki so zame novi, pa nisem rosno mlada, da bi rekla da sem začetnica. Je pa tudi res, da moj mož kar vrže v lonec mu rata, jaz pa lahko 5x preberem recept, pa še ne rata kot bi bilo treba. Mislim, da me razumete, da sem hotela marsikateri mami, ženi, babici ali pa možku, fantu, dedku pomagati, da se kdaj zgodi da se s tako stvarjo koga preseneti ( da prideš domov in je kosilo na mizi) , po vrhu pa še nekaj novega, slastnega in dišečega. Natalija natalija01

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

3. jan 2008 19:40

mamamia: to sem želel povedati. anaeva: Najbolj skrb zbujajoče so zbirke, kjer bi utegnili biti prepisane kuharice, recimo taka, ki je v trgovini na polici. Zdaj če založba x prodaja kuharico y za nemajhen denar in si recepti po možnosti s slikami krožijo po emailih, predstavljajte si zadovoljstvo te založbe... Take stvari so težava. Saj se je knjige vedno tudi kopiralo, ampak zdaj pa en klik, pa jih dobi 100 ljudi, ki jih potem ne kupi več. Po svoje lahko razumem jezo izdajatelja. natalija01: Sicer razumem zakaj obiskovalke tako želijo take zbirke, po drugi strani pa spet ne razumem. Jaz nimam nič na papirju, ker imam spletne strani, ki imajo recepte. Gor so najnovejši popravki, komentarji... Zakaj bi si natisnil 100 receptov in jih pošiljal okrog? Ok, če se kdo boji da KulSlo ne bo več čez en mesec. Sicer pa. Vsaj zase vem, da si natisnem tisti recept, ki ga želim. Vnaprej določeno zbirko pa kupim v obliki knjige, mi je bolje kot en pdf na emailu. Samo čudim se pač, na tej strani denimo je 8000+ receptov, pa kdo želi imeti zbirke, ki jih je skupaj dal nekdo z drugačnim okusom. No, vsak ima svoje želje in potrebe. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

3. jan 2008 20:30

Ma saj ne vem, toliko besed za nekaj, kar nekdo ponuja po mailu, nič novega. Saj tudi tu na Kulinariki se najde kakšna slika, ki je prekopirana od drugje, pa mislim, da se je že opozarjalo na to, slika pa je še vedno tu... Pa tudi veliko receptov se najde, ki so skoraj dobesedno prepisani, le kakšna količina je malenskost spremenjena, ali pa napisana v dkg namesto v g, pa je čisto jasno, da je prepisana iz ramine knjižice receptov, goljatovih knjig, lise ali kaj podobnega. No, saj bi bilo skoraj nemogoče, da bi bilo vseh (več kot) 8000 receptov tukaj avtorskih. (pa včasih se tudi obratno zgodi) Verjamem pa, da kdaj pride tudi do kakšnih nenamernih "kršitev", včasih pozabiš od kje si skopiral nek tekst in vželji da nekomu pomagaš, ga objaviš na forumu, ne pomisliš pa na to, da bi navedel vir. No, jaz se veliko naučim tudi iz skopiranega in sem vesela vsake uporabne informacije, je pa verjetno res razlika med samo skopirati in skopirati in pisati, da si avtor... matilda Sporočilo je spremenil(a) matilda dne 03. jan 2008 20:33:24

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

3. jan 2008 20:40

Me zanima kdaj bo začel po netu krožiti original recept za blejsko kremno rezino.Najbrž je pod povštram al pa v sefu. Natalija hvala za recepte,vendar jih nekaj že imam.Sem pa v začetku te email manije receptov kar nekaj teh sprintala in dala v vezavo.Dobra stran tega je da sem vse podarila za novo leto ali božič,oziroma času in vsebini primerno.Vse tete in sosede,ki so neta nevešče so bile darila vesele,in preizkušeno so jih tudi uporabile.Kot pa je Jernej napisal,jih ne rabimo printat,saj so na kulinariki. anaeva

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

4. jan 2008 17:25

Glede blejske krem. rezine je bil recept tudi v reviji Jana. Obožujem recepte.Zato mi je Kulinarika super,kaj super zakon.Ampak sem tudi radovedna,tako da jih bom tudi tukaj prosila.Res pa je, da od viška glava ne boli.

natalija01  

član od: 2.1.2008

sporočila: 19

4. jan 2008 21:38

ena, ki sem ji zdajle poslala mail ima neke recepte, pa naj mi jih pošlje, ko bo imela čas! Hvala in lep pozdrav! natalija01

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti