Portugalska kuhinja

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

tema odprta - 2. jan 2008 11:36 | ogledi: 7.327 | odgovori: 4

Tako blizu in vendar tako daleč...

Poznate kakšno značilno jed to dežele, da se mi približa vsaj po okusu?

LP, Stanka

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

2. jan 2008 11:59

Kostanjeva juha, zelena krompirjeva juha, kroglice z rakovicami, polenovka na način Gomesa de Sa, stročji fižol po portugalsko, riž iz pečice, svinjina s školjkami, zdaj grem pa jaz delat kar štručke po moje. lp Vesna

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

2. jan 2008 14:07

Riž iz pečice? Imaš kakšen tak recept na portugalsko temo, Reca? Kako prav bi mi prišel! Jelenckova, sedaj grem pa pregledat tvoje linke. Hvala! LP, Stanka

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

2. jan 2008 14:37

30 dag dolgozrnatega riža 1 l vode sol 10 dag gnjati 10 dag prekajene klobase 2 ćebuli 2 korenja maščoba 2 žlici sesekljanega peteršilja Riž operemo in kuhamo 10 minut, medtem segrejemo pečico. Meso in klobaso narežemo, čebulo sesekljamo, očistimo korenje in ga nakockamo. V nepregorni posodi segrejemo maščobo, prepražimo čebulo in korenje, dodamo narezano gnjat in klobaso, posujemo s peteršiljem in vse skupaj med mešanjem lepo pražimo. Zraven stresemo riž z vodo vred, premešamo, malo pokapljamo z olivnim oljem in jo damo za 15-20 minut v pečico da se riž napne. k arroz de forno, tako se jedi reče po portugalsko, ponudimo solato. Pa da ne pozabim dodat, recept je iz knjige z naslovom "VSE KUHINJE SVETA". lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti