Koruzni sirup

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

3. jan 2008 12:47

Ja, seveda ni, ker so avtorji različni. Knjiga v italijanščini ima isti zunanji izgled in enako število strani, avtorji so pa različni. Nič več ne razumem. Jelenckova

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

3. jan 2008 16:12

Včasih je bil tudi v hipermarketu, zdaj pa ne vem več, zdaj nič več ne najdem, ko so mi vse spremenili;) Veri

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. jan 2008 19:03

rosie je napisal/a:
Meni pa se zdi, da obstajajo najmanj 3 knjige z naslovom Čokolada. Ta, o kateri je bilo govora v sarinem postu, je mislim da v Sloveniji izšla pri založbi Meander in stane okrog 50 evrov. Je pa res lepa knjiga, z zlato obrezo, prava knjigaz za darila. Kaj več pa o vsebini ne vem, ker nisem imela časa, da bi natančno pregledala recepte.

 

Drži, knjiga je izšla pri založbi meander, ima zlato obrezo, res je taka tipična knjiga za darilo. Ko sem jo opazila, sem vedela, da mi kaj takega še manjka na polici, pa je dek mraz "guknil" skoraj 50 evrov zanjo. Vredna greha, kot čokolada.

Je pa v njem celotna zgodovina čokolade, od tega, kako so jo  uživali na začetku, kdaj in kako se je razširila v Evropo, kdaj in kako so začeli izdelovati tablice čokoalde, kako so nastale praline oziroma bonboniere, skrata vse o čokoladi na enem mestu.

 

V njej je tudi kup dobrih in zanimivo receptov, od takšnih, ki jih že poznamo, do kakšnih čisto posebnih.

Meni je knjiga res všeč, tako zaradi videza (zlato-rjava kombinacija) kot vsebine. Kaj hočemo, vsako tele ma svoje vesele...

 

Mamamia

mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

4. jan 2008 12:13

Hehe, mamamia, sva že dve telički;) Te knjige pa še nimam, bom pogledala v knjižnicah za začetek, glede na to, da je dedek Mraz že odšel nazaj na Triglav ali Severni pol... Veri

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

4. jan 2008 13:22

Jaz sem knjigo tudi dobila od sestre. Ampak je pa faca. Točno ve, da bo tudi ona deležna sladic, zato vedno dobim kakšen pripomoček, no zdaj pa celo knjigov čokoladnih receptov. Aja, jst smotka sem mislila, da je bomboniera, ker je tako lepa, pa motiv čokolade je natisnjen. Sem jo vprašala: "Kaj je pa notri?" in mi odgovori:"Vsesorte" in sem bila čist vesela, da se bom sladkala s kakšnimi finimi čokolatini, potem pa...... knjiga. alexis

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

4. jan 2008 13:40

alexis, zakaj pa misliš, da bo moja sestra primaknila dedku Mrazu kak fičnik za ta močnega Boscha, hehe, ona še pečice nima, z izjemo ta mini zadeve iz Hoferja. Loni Makaroni

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

3. dec 2008 19:52

No, pri nas se je Miklavž oglasil predčasno in prinesel Zlato knjigo ČOKOLADA. Dobila pa jo je moja snaha, ki je pravi čokoholik in uživa v pečenju vsakovrstnih sladic, torej je knjiga prišla v prave roke. daga

Robbus  

član od: 22.1.2009

sporočila: 29

10. jan 2013 23:05

Vidim, da je to star post... Tudi jaz imam knjigo Zlata knjiga o čokoladi in ne vem, kje se dobi koruzni sirup. A kdo ve?

Robbus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti