Koruzni sirup

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

tema odprta - 1. jan 2008 22:24 | ogledi: 35.779 | odgovori: 37

Pozdravljeni in vse dobro v letu 2008!

Naletela sem na knjigo ZLATA KNJIGA - ČOKOLADA, ki ima preko 600 strani čokoladnih jedi. Da dol padeš!

V receptih pa se veliko uporablja KORUZNI SIRUP!! Kaj je to, kje se da dobit, oziroma ali ga lahko nadomestim z navadnim sladkornim sirupom?

Lp,

veverica

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

1. jan 2008 22:42

V Kalčku so ga tudi imeli, poglej še v kaki bio trgovini. Loni Makaroni

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

1. jan 2008 23:38

Ja, ta knjiga je zakon. Jaz si jo bom kupila v Italiji, stane pa 22€, sem obe verziji videla in listala na knjižnem sejmu. Jelenckova

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

2. jan 2008 13:49

Tudi jaz sem jo listala v Mladinski knjigi v Evroparku, je pa pregrešno draga. Bi zelo pasala v mojo zbirko knjig, vendar ... Jelenckova, ala ti vera , če znaš italijansko. Jaz bi jo morala poiskati v nemščini, seveda, če sploh obstaja in če bi bila kaj cenejša, kot slovenska verzija. regina

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

2. jan 2008 14:07

Ja, znam ja. Za nemško pa ne vem, če obstaja. Če grem kaj v Gradec, bom pogledala, ker za sebe tudi vedno kako knjigo gor kupim. Zadnjič sem eno dobila za 5 €, eno od mafinov pa za 8! Pa je A4 format, trdo vezana. Jelenckova

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

2. jan 2008 18:39

sara je napisal/a:
Pozdravljeni in vse dobro v letu 2008! Naletela sem na knjigo ZLATA KNJIGA - ČOKOLADA, ki ima preko 600 strani čokoladnih jedi. Da dol padeš! V receptih pa se veliko uporablja KORUZNI SIRUP!! Kaj je to, kje se da dobit, oziroma ali ga lahko nadomestim z navadnim sladkornim sirupom? Lp, veverica

Ja, kje pa vi naletite na zanimive knjige, jaz pa neveden. Pred nekaj dnevi sem kupil ( po moje ) tudi zelo v redu knjigo " Čokolada " založba Učila, enih 10 - 15 € ( sem pozabil ) cca 128 strani, nekaj ( se mi zdi ) zelo v redu receptov. Prosil bi za več informacij o tisti knjigi s 600 strani ( mogel bi je nabavit, če morda postanem sladkosned ).

Drugač, glede koruznega sirupa ( moje mnenje, ne dam roko v ogenj za resničnost ): koruzni sirup je umetno sladilo narejeno od koruznega škroba ( enkrat bom to poskusil naredit ), američani ga veliko uporabljajo za " kontrolo kristalizacije " saharoze ( navadnega sladkorja ). 

corn syrup:  hydrolised maize starch consisting mainly of glucose. Used as a general sweetener in drinks and manufactured food ( dictionary off food, Charles Sinclair-a ) prevod ( menda, ne dam roke v ogenj za točnost ): sladkorni sirup, ameriški sirup ki ga lahko nadomestimo z sirupom iz navadnega sladkorja, ki ga dobimo kuhanjem vode in sladkorja skupaj z nekaj soka limone. 

ežoj

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

2. jan 2008 18:47

Ja, mislim, da je pri nas ta knjiga precej draga-na spodnjem linku vse piše. Ja, je kar problem pri teh kuharskih knjigah, ker včasih recept vsebuje sestavino, ki je za določeno deželo lahko dostopna, pri nas pa niti ne veš, kaj za vraga to je niti ne, kje se to dobi. Če pa že veš, se dobi pa samo v Ljubljani in marsikaterega mine do priprave.Jaz sem pred leti kot nora iskala kardamom, našla sem ga potem enkrat po naključju v Maksiju. Ja, tudi tista knjiga od Učil je dobra. Meni je všeč. http://www.juliadoria.com/default.cfm?Jezik=Sl&Kat=0416 Jelenckova

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti