Vodni kamen v aparatu za čaj/kavo

mmbrlan  

član od: 17.4.2005

sporočila: 109

tema odprta - 1. jan 2008 18:41 | ogledi: 4.503 | odgovori: 27

Imam Severinov aparat za čaj/kavo in ga uporabljam izključno za čaj. Problem je, da mi nagaja vodni kamen, zato aparat dela zelooo počasi in traja, da pride voda skozi.

Poskusila sem že s kisom, pa ni bilo kaj dosti "haska". Kaj menite?

mmbrlan

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

1. jan 2008 18:43

Večkrat zapored, ampak precej močan kis. Ker si ne predstavljam, kakšen je aparat, ne vem, če bi lahko tisti del, ki je poln kamna, potopila v vroč kis. rimljanka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

1. jan 2008 18:47

A si poskusila z belim kisom za vlaganje - po mamamijinem nasvetu ga že zavrem skupaj z vodo, enkrat sem ga vlila kar nerazredčenega noter in zavrela, ponovila še dvakrat in je delovalo. Drugače se dobijo posebne tablete za odstranejvanje vodnega kamna, a se niso izkazale za kaj bolj učinkovite od kisa, pomaga pa tudi citronska kislina. Potrpljenje je pomembno. Sama to največkrat naredim zvečer in potem vse skupaj pustim čez noč. Oziroma zdaj raje to počnem enkrat tedensko, da se ne nabere preveč kamna. Seveda to velja za koher, aparat sem pa jaz razstavila kolikor se ga je dalo in dala vse skupaj spet kuhat v mešanico vode in kisa. Ne vem točno, kakšen model imaš in če to lahko narediš.

Želim ti čimveč uspeha.

Loni Makaroni

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

1. jan 2008 20:19

A mogoče katera ve, kje bi lahko kupila to citronski kislino, v Šparu je nimajo. Mislim na citronko v tistem malem lončku. Drugače pa jaz za vodni kamen v aparatu za čaj uporabljam kis za vlaganje. Jelenckova

slovinkita  

član od: 6.3.2006

sporočila: 248

1. jan 2008 20:20

ma v dm-ju imajo 25gramske vrečice od Denk mit-a, odstranjuje ostanke vodnega kamna (tako piše na embalaži:) skratka, jaz ga dam v kavni avtomat in grelnik vode. na vrečki so tudi navodila. meni je zelo všeč, uporabim ga pa usaj 2x na mesec. če pa pozabim, se pa prec pozna :P lp, pa veliko sreče in zdravja v tem letu:) sara slovinkita

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

1. jan 2008 20:49

Če je ni v lončkih, je v vrečkah, malo večjih od pecilnega, pa tam nekje na policah, kjer so taki pripomočki za peko ali pa praški za napitke. Obstaja pa tudi v velikih vrečkah, 0,5 ali 1 kg, ne vem točno.

Če ga ne najdeš, potem...................piši na ZS. Meni, seveda.

rimljanka

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

1. jan 2008 21:39

Sem kupila potem nekaj limoninega v vrečkah v Šparu, samo gor piše, da je to nadomestek za lupino, ne pa citronka. No, ko sem potem to stresla v vodo, je nekaj vodnega kamna šlo dol, tisti bolj trdovraten je pa ostal. Je pa res, da je po hiši zelo dišalo po limoncah. No, če ga ne staknem kje, ti pišem. Hvala. Jelenckova

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

1. jan 2008 22:45

Probaj kupit tiste vrečke ki so za enkratno uporabo, za čiščenje vodnega kamna v tovrstnih posodah. Imajo jih tudi v Müllerju, verjetno pa so podobne ali iste kot tiste v dm-u.

Tukaj klikneš in si ogledaš moje slikice

lp 

Pitončica

akinela  

član od: 3.10.2007

sporočila: 13

1. jan 2008 23:03

No, jaz "navijam" za kis - imam enak grelnik, imela sem enake težave... Ni dober kar vsak kis - pri meni se je najbolj obnesel KIS OD HOFERJA. Ne vem, kako se mu reče, vem pa da je full poceni in za te stvari enkraten. Zavrem s kisom in pustim par ur pa gre čisto vse stran. akinela

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

2. jan 2008 9:47

Bom probala tudi tiste vrečke iz DM-a. Hvala. Jelenckova

jabka  

član od: 10.11.2007

sporočila: 11

2. jan 2008 10:29

Za vodni kamen v grelniku za vodo se super obnese kis za vlaganje. Ko voda zavre, dolijem kis in pustim čez noč. Aparat je kot nov. jabka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti