Vodni kamen v aparatu za čaj/kavo

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

3. jan 2008 14:54

Poleg kisa (tistega, ki ga imam pri roki) obvezno dodam še dve žlički soli. Boste videli, kako deluje! Sweetie

teyca29  

član od: 25.3.2007

sporočila: 107

3. jan 2008 17:05

za redno čiščenje priporočam kis za vlaganje-pustiš 1 uro pa dobro izpereš.ča pa je kamna več uporabi cilit bang,pusti čez noč,naslednji dan dobro večkrat izperi-aparat bo kot nov. teyca29

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

4. jan 2008 12:14

Za kavni aparat in za grelnik vode uporabljam filtrirano vodo, prav tako tudi za pitje in aparatov ni potrebno čistiti, saj skoraj ni kamna. Mogoče očistim enkrat letno z kisom za vlaganje. Imam pa navaden "brita filter" to je posoda z kartušo, ki se lahko kupi v lekarni ali pa v kakšni drugi trgovini. regina

mmbrlan  

član od: 17.4.2005

sporočila: 109

4. jan 2008 23:11

Evo, sem zrihtala zadevo! Kar s kisom za vlaganje (sem šla v dm po tiste vrečke in sem tako zagnano gledala, kaj moram kupit, da sem jih nazadnje pozabila !?!). Kamen je šel stran, aparat deluje kot treba, samo cela hiša smrdi po kisu, he he. Sem kitajske palčke prižgala... Lp mmbrlan

Majuscka  

član od: 23.12.2005

sporočila: 162

5. jan 2008 8:47

Mene pa samo zanima, če tale kis pusti potem kaj okusa v grelniku in posledično na okusu vode? Majuscka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. jan 2008 10:57

Ne, ker večkrat spustiš samo vodo skozi. Jaz sem enkrat vrela skoraj samo kis noter, pa ni bilo nobenih neprijetnih vonjav. Me namreč dva meseca ni ilo doma, pa so naši pozabili na okamenjevanje. Loni Makaroni

pekarnica  

član od: 6.3.2006

sporočila: 49

5. jan 2008 11:15

ojla! jaz ta problem odpravim tako, da v dm kupim prav čistilo za čiščenje vodnega kamna v grelcih vode, kavnih avtomatih. Prej se je čistilo doblo v obliki tekočine (men blo boljse), sedaj pa se dobi le še v obliki praha.Ampak zadeva deluje, aparat je kot nov. lp pekarnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti