Kam na večerjo na obali?

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

17. okt 2010 14:43

Ja moram reči, da ne razumem povsem tega kar sta napisala Rimljanka in Jernej. Po Rimljankino, se ne sme šimfat, odsvetovat lokala drugim; iskanje opravičila, češ, to se lahko zgodi vsakemu (črvi v hrani ??????, Halo !!!!) me močno bega in se mi samo po sebi zastavlja vprašanje o korektnosti takega početja. Grozno se strinjam z Jernejem , ja , uvedite javni profil. Bom prvi, ki se bom razgalil oziroma dal na svetlo svojo identiteto, brez skrbi, se veselim tega. Ampak v tem trenutku je pač tako kot je. Anonimno. Moti pa me, da nismo vsi člani enakovredni. Če bi tako oceno kot jo je dala Krena dala ali dal kak drug član SloKUl potzem bi bilo vse v redu in bi mu vsi pritrjevali, joj, kako grozno je, da nekdo da črve v hrano, bi ga bilo treba....... . Nenačelnost je pač stalnica na tem portalu, žal , ko je ne bo več bo vse lepše in bolj prijazno in takrat se bo videlo, kdo kaj koristnega prispeva za dvig kulinarične osveščenosti našega naroda. lp hedonist

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

17. okt 2010 15:23

Jaz pa mislim, da je bila krena tako ogorčena nad neprofesionalnostjo gostilne, da si ni mogla kaj in izkoristila ta forum za svoj gnev.Tudi sama sem enkrat srečala črva v solati na eni zelo znani izletniški točki v bližini Ljubljane in verjemite mi, da sem še danes jezna, ko se spomnim.Sem bila pa tiho in nisem niti rekla natakarju. Malo je bil kriv tudi mož, ki je rekel naj ne delam cirkusa.Tega je že veliko let. Danes bi ravnala drugače. Tudi gostilničarji znajo zelo lepo zaračunati in se tudi braniti kot je razvidno v kreninem primeru, gost naj bi bil pa vedno tiho.Tako ne gre.Tudi sama ne bom imela problema z uvedbo javnega profila.

naor

Rakuncek  

član od: 29.12.2008

sporočila: 79

17. okt 2010 15:51

Se strinjam z zadnjima dvema komentarjema. Če ti v trgovini krš robo za drag denar prodajo, se lahko pokritizira, če ti pa v gostilni krš hrano za drag denar ponudijo, si pa ti na tapeti za javni linč, če to tudi poveš. Zadnjič je moj naročil morsko pico, v meniju je pisalo, da vsebuje morske sadeže, tržaško omako...in škamp. Vse lepo in prav, dokler se ni škampa odprlo in ugotovilo, da je popolnoma surov, v sredini tekoč in na četrt odtajan direktno iz zamrzovalnika. Smo to vljudno povedali natakarju, ki je takoj nesramno začel nazaj udrihat, češ da je to za okras tam gor in da je idiot tisti, ki misli, da je to pravi škamp ipd. Škamp je bil seveda čisto pravi škamp in čisto nič drugega, saj nismo iz lune padli. Ampak s tako hrano se ni za hecat, saj se lahko prav luštno zastrupiš, če ni pravilno pripravljena. In mislim, da je tudi prav, da se tudi kritiko pove naglas, ne samo hvale. Rakuncek

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

17. okt 2010 15:53

Vrnite se k temi, prosim.

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

17. okt 2010 20:31

Ampak kritiko naj se pove tam, kjer je prostor za to in to so ocene lokalov. To je vse kar sem želel pripomniti. Razen tega, da vedno jemljem sporočila, kjer se nekdo včlani samo zato da nekaj popljuva, pohvali (OBOJE!) ali proda, sumljiva. Mnogokrat se za njimi skriva prodajalec, konkurent ipd. Samo to.

Javni profil pa je narejen, zato pričakujem opise, ki ste jih napovedali ;-) Ne smemo pa mešati javnega profila vs zasebnosti. Javni profil je še vedno zaseben, saj nihče ne ve kdo ste v resnici! Zdaj pa res nazaj k temi ;-)

Tistega o pristranskosti pa ne razumem. Sem pred časom eno uporabnico, ki ima dolg status, malo okaral. Posledica je pač da se ne oglaša več veliko in ne govori z menoj. Samo pristranosti mi prosim ne očitati. Je pa res kar sem zgoraj napisal - malo je tudi v renomeju (kako resno kaj jemljem), tega se pa ne dobi tako da prideš in nekaj popljuvaš. Jernej - administrator

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

17. okt 2010 20:42

Rakuncek je napisal/a:
Se strinjam z zadnjima dvema komentarjema. Če ti v trgovini krš robo za drag denar prodajo, se lahko pokritizira, če ti pa v gostilni krš hrano za drag denar ponudijo, si pa ti na tapeti za javni linč, če to tudi poveš. Rakuncek

No, ena izkušnja, ki jo lahko potrdi še ena članica KulSlo: smo sedeli za mizo, ob plošči z žara. Med drugim mesom sta bila na njej tudi 2 kosa jeter, zavita v svinjsko mrežico, ki nista bila dobra (ampak nista pa bila pokvarjena). Na natakarjevo vprašanje, če je bilo dobro, smo povedali, da jetra ne.

Čez nekaj minut je natakar prinesel vsakemu eno viljamovko. In se opravičil. Pa ni bila to ravno restavracija najvišjega nivoja.

Tako da, lepo prosim, ne mečimo vseh gostincev v en koš.

Ja, vem, sem zašla izven teme (gostiln tam na obali pač ne poznam, ker vanje ne zahajam).

rimljanka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

17. okt 2010 21:55

Jaz sem človek, ki mnogo raje pohvali kot graja.Rada pa vem, da imam možnost storiti oboje!

naor

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

18. okt 2010 9:15

Se strinjam, da se lokale ocenjuje v njim namenjeni rubriki, ampak tudi povsem razumem kreno, ki je, očitno nepripravljena padla v to turistično past.

Lokal iz lastnih izkušenj tudi jaz močno odsvetujem.

nola

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

18. okt 2010 9:44

Imaš prav Jernej, lokali imajo svoj prostor, čeprav, tam je nekoliko utesnjeno saj se lahko da le ocena, ne more se pa komentirati. Glede javnega profila pa ne razumem povsem kaj imaš mislih - lahko to morda kje preberem ali pa mi razložiš. Torej, zaradi večje kredibilnosti se odločim zanj- kaj moram narediti in kaj to pomeni. Hvala za odgovor. lp hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti