Piščančja in druga jetra

borut  

član od: 28.8.2002

sporočila: 4

tema odprta - 28. avg 2002 16:31 | ogledi: 23.231 | odgovori: 11

Rabil bi kakšen dober recept za pripravo piščančjih (in drugih)jeter. Kakšne priloge najbolj pašejo zraven.

Borut Ratej

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

28. avg 2002 18:49

Pri nas jih največkrat popražimo na čebuli, zalijemo z belim vinom in potresemo s poprom. Navadno naredimo kar precej omake, poleg pa skuhamo polento. Včasih naredimo tako ne preveč trdo polento in ko je kuhana, jo najprej polovico stresemo v stekleno posodo, potresemo z ribanim sirom, nato dodamo preostalo polovico polente. To ohladimo (da postane kompaktna), narežemo na pravokotnike in dodamo v ponev z jetrci za nekaj minut, da se pogreje. Vem, da nisem odkrila Amerike s tem receptom, vendar je zelo okusen. Ciao. TanjaG.

Janina  

član od: 31.12.2001

sporočila: 101

29. avg 2002 8:16

Jaz pa delam kunčja jetrca z kitajskim "prizvohom". Prepražiš čebulo, dodaš jetrca in jih popečeš. Soliš, popraš, nato pa dodaš še narezano kitajsko zelje, sojine kalčke in koruzo. Vse skupaj zalješ s sojino omako in še malo podušiš ter dosoliš oz. popraš. Janina Perko

lenka  

član od: 9.10.2001

sporočila: 6

17. sep 2002 10:02

Ćebulo zdušiš na malo olja, dodaš narezana jetrca in na hito opražiš. Dodaš sol, vegeto, lahko še česen, rdečo papriko, timijan, majaron, sesekljan peteršilj (po okusu). Na koncu dodamo še razžvrkljano jajčko in popražimo, da jajčka zakrkne. K takim jetrcam najbolj paše zelena solata in kruh. Jetrca lahko narediš tudi v omaki (kot zgoraj), dodaš prej naštete začimbe in za zgostitev omake eno ali dve žlički gorčice (spet po okusu). Lahko dodaš tudi kislo smetano. Zraven postrežeš polento, riž ali testenine in pri nas obvezno solato. Ko pražiš čebulo, lahko daš zraven še na kocke narezano papriko, v omako pa še paradižnik, bučke, jajčevce ipd (poleti je izbira velika). Pa dober tek! Še nekaj: jetrca opereš, posoliš, spaniraš in ocvreš. Sporočilo je spremenil(a) lenka dne 17. sep 2002 10:04:50

daisy  

član od: 5.3.2003

sporočila: 2

28. nov 2004 12:59

Jaz solim jetrca vedno tik preden jih serviram. Ce solimo jetrca prej, postanejo trda. Zagotovo! daisy daisy

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

28. nov 2004 16:08

Predno jih pripravljate jih vsaj za 30 minut potopite v mleko ;so bolj mehka ,pridobijo na okusu.... LP Marta

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

28. nov 2004 18:21

Čebulo opraži, dodaj jetrca. Praži, dodaj začimbe (majaron, timijan, poper, rdeča paprika....), še malo praži, zalij z malo vode, premešaj, dodaj za pest prosene kaše. Ne mešaj, dokler kaša ni skoraj kuhana (drugače se rada prime dna posode). Ko je kaša kuhana, posoli, premešaj in serviraj. Potresi še s peteršiljem. Zraven gre solata, zelena...... aja.. al pa jih narediš, kot mežerle (namesto pljučk in ostale šare, daš jetrca). lp juhica Sporočilo je spremenil(a) juhica101 dne 28. nov 2004 18:23:08

LARYS  

član od: 29.12.2004

sporočila: 36

7. jan 2005 10:47

Jaz pa pripravljam jetrca na dva načina: pražene ali pa na omako. Seveda je spet vprašanje katera jetra mamo.Najboljša za nas so mlada telečje (baby beef). Kadar jih pripravim kot pražene,jih narežem na lističe cerka 5mm debele,pravtako čebulo narežem na nepreveč tanke liste in "ne nasekljam" kot nekateri to naredijo.Na vroči masti zarumenim čebul,ko je lepo rumen dodam jetra in vse na visoki temperaturi pražim in nonstop mešam.Jetra so pražena v par minutah jih popopram ,malo povegetam in posolim.Na taki način je delal moja prababica. Kadar pa delam na omako,takrat čebul nasesekljam,ga rumeno prepražim,dodam jetra,jih z 1,5 dcl vode ali juhe zalijem (kadar nimam juhice dodam vodi jušno kocko).Pokrito dušim,če tekočina prehitro spari dodam malo rdečega domačega vina 1dcl,dodam peteršilj in dušim do mehkega.Na koncu posolim in popopram.Rdeče vino se zelo dobro veže z jetri,tako da jih ne rabimo začinit in solit,če smo navajeni jest malo slano. nekateri dodajo vsem jetram,oziroma vsej drobovini malo muškatnega oreščka,da se ne spahuje ali napenja,to sem tudi sam sprobo in deluje pozitivno. LARYS

santina  

član od: 30.7.2003

sporočila: 227

7. jan 2005 11:47

Jaz piščančja ali zajčja jetra vedno uporabim za pašteto. Je rese odlična. Recept je v bazi, čeprav jaz vedno malo eksperimentiram! Irena Likar

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

7. jan 2005 12:12

Pri nas pa jetra pripravimo kot zrezke. Tudi narezemo jih na velikost povprecnega zrezka, na hitro popecemo z obeh strani, tako, da je v sredini se malo roza in to je to. Zacinimo na koncu. julia

Dorothea  

član od: 25.1.2002

sporočila: 142

7. jan 2005 13:17

Mi pa imamo piščančja jetrca radi s testeninami. Popražimo čebulo, dodamo na koščke narezana jetrca, pražimo in nato dušimo, lahko dodamo malo belega vina, na koncu pa sladko smetano. V to omako vmešamo široke rezance. Poleg jetrc lahko pražimo tudi šampinjone ali ostrigarje. Njami.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti