Planinski izleti- pohodi v hribe

posavec  

član od: 23.12.2007

sporočila: 71

tema odprta - 30. dec 2007 19:26 | ogledi: 7.737 | odgovori: 47

Me zanima, če radi hodite v hribe v mislih imam bol lahke ture 900 - 1300m ( tudi v zimskem času ) , kot družina, organizirano ali pa kar sami. In kaj vam najbolj tekne od kulinarike v kočah. Mogoče , v kolikor bo interes pa se lahko dogovorimo za kakšnega tud na kulinariki. Kaj menite vi...

Lepo vas pozdravljam,

posavec

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

30. dec 2007 20:16

Mi hodimo vsak vikend,v vse dele Slovenije,vendar žal takrat nočemo družbe,pa smo drugače zelo družabni.V hribih hočemo biti kot družina sami,saj je to eden redkih trenutkov,ko smo res sami s sabo kot družina in smo prav ihtavi če nam te trenutke kdo vzame.To so naši trenutki,in mogoče tega res ne razumejo vsi.Nikoli ne bom pozabili mojih otrok,ko so ravno zapustili pampers in so z vsem veseljem in z vso ihto odnesli proti vrhu vsak svoj nahrbtnik z čokoladko in pomarančo.Na vrhu pa jim je pod kakšno skalo gorski škrat pustil kakšno presenečje v obliki kulinarične dobrote.Sedaj že v četrtek pregledajo vreme za vikend,potem se vsedejo in sklenejo proti kateremu kuclju nas bo pot zanesla.Škrate ne iščejo več,sedaj so bolj pri žgancih in raznih enolončnicah,ki so po kočah  vedno za prste obliznit.Redno že vsa leta vodimo tudi svoj hribovski dnevnik,v njem ne sme manjklati žig in podatki,ter kakšna vejica ali trobentica,ki jo potem herbariramo.Mislim,da bi lahko spisali že kakšne tri knjige ali vodiče po hribih.Velikokrat smo bili že mokri,bežali smo že pred medvedi ali pa kakšnim ovnom,večkrat tudi že nismo dosegli vrha,pa nič zato,glavno je da smo skupaj.Zelo smo hudi.če kdo odvrže smeti,če po planinah divjajo odvezani psi,.......Te dni se odpravljamo na Kokoš.Lep ne previsok hrib  pri Lipici,lep razgled proti morju in Krasu.Vsak pohodniški nasvet nam je dobrodošel,če je le lepo opisan in ni prenevaren,saj veste GORA NI NORA NOR JE TISTI,..... anaeva

smrko  

član od: 19.9.2007

sporočila: 73

30. dec 2007 20:19

pozdravljeni seveda hodimo na lažje ture ,ki so kljub temu utrujajoči a dobro denejo.včasih greva z možem sama včasih se priključi še vnuk ,drugič pa sosed, ki je že prehodil vraga in marka ,pa ve povedati kam je lepo v zimi iti in se nadihati svežega zraka ,narediti nekaj dobrih fotografij in se nasmejati ,ko se včasih po riti odpeljem v grabo. lep pozdrav in varen korak smrko

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

30. dec 2007 20:51

Poznamo najbolj :http://www.hribi.net/Default.asp

in pa Z otroki v gore

Pravljične poti Slovenije

Najraje pa ;Planincem na pot od žal že pokojnega  Slavka Šetine,to so v bistvu priročniki,ki so izšli že pred časom v nekem Slovenskem tedniku. 

anaeva

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

31. dec 2007 1:19

anaeva je napisal/a:
Mi hodimo vsak vikend..., GORA NI NORA NOR JE TISTI,..... anaeva

 

....., ki na lepo vreme čaka doma, v megleni dolini, v hribih se pa sonce smeji in bohoti.

LP Matjaž

 

PS

Aja, v torek, 1.1. ob 09:00 za nekatere na vse zgodaj zjutraj, praznični sprehod iz Jablanc na Bohor. Kuhano vino ali čajček vabi.

Matjaž

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

31. dec 2007 8:15

A iz tvojega nahrbtnika? rimljanka

posavec  

član od: 23.12.2007

sporočila: 71

31. dec 2007 8:57

Mogoče samo en namig, v sredo 2.1.2008, tradicionalni novoletni pohod na Kum. Lep dan še naprej, posavec

lili_stef  

član od: 18.1.2007

sporočila: 183

31. dec 2007 14:28

Sama sem doma v bližini Snežnika in hodim, če je le mogoče ob nedeljah zjutraj gor, večkrat tudi sama, ker moj dragi teče na lov. Na Snežniku se dobimo s prijatli in uživamo.Imajo pa tudi odlične štruklje, brez katerih ne gre, da ne govorim o oskrbnikih- vse naj naj. Upam, da vas pot kdaj popelje tja, ne bo vam žal. lili_stef

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti