Tunine mini sarmice

karajan  

član od: 21.2.2007

sporočila: 98

12. jan 2009 7:39

Jaz sem jih zamrzil. Bom poročal, ko bom jih odtalil. karajan

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

12. jan 2009 14:44

Je kdo delal tole iz svežega zelja ali ohrovta. MEni se doma valja ena sveža ohrovtova glava... Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

karajan  

član od: 21.2.2007

sporočila: 98

14. jan 2009 13:10

Mislim, da iz svežega zelja se ne bi moglo zvijati sarmic. So pa dobre za solato... Lp M. karajan

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

14. jan 2009 13:35

Zakaj ne? liste ločimo od glave in poparimo, pa je.

rimljanka - zasebno mnenje

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

14. jan 2009 13:37

Ja, gre tudi iz svežega zelja - liste blanširaš, porežeš trde dele (prav tako zelo okusno z ohrovtovimi listi). Mac

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

14. jan 2009 13:42

Ali pa liste malo polikaš s parnim likalnikom.

nola

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

14. jan 2009 14:18

Hahaha, nola, ta je pa dobra. RadaJem

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

14. jan 2009 16:45

No, da še jaz poročam. Danes sem pripravila te sarme, pa res ne vem, kaj sem naredila narobe. Držala sem se recepta, razen s kislo smetano jih nisem pomazala, ker je nisem imela, pa zelja nisem oprala (možno, da je to krivo). Ampak okusi mi nekako ne grejo skupaj (tuna, kislo zelje, paradižnikova omaka in smetana), poleg tega je bilo zelje še čisto trdo, da sva ga komaj rezala. Katka lopatka, a so tudi tebi prišle sarmice tako trde? Fant je sicer vse pojedel, meni pa ta okus res ni pasal, pa še preveč je hrustalo vse skupaj. Možno, da je bilo krivo zelje - se mi zdi, da sem zadnjič, ko sem pripravljala navadne sarme, kupila boljšega, čeprav sta bili obe glavi od soseda. Recept se mi je zdel zelo zanimiv, ampak mislim, da se bom odslej raje držala navadnih sarm, ker me taki neuspehi malce potrejo. Naredila sem jih cel pisker, zdaj pa razmišljam, kaj naj z vsem tem. Kaj češ, saj ne more vedno vse ratat. RadaJem

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

14. jan 2009 20:12

Te sarme že leta in leta dela moja soseda (v postnem času - to so "postne" sarmice), po rodu iz Sarajeva, pri njej sem jih tudi prvič jedla in bila navdušena. Sedaj jih sama redno delam in so v redu...ne, niso trde...Ja, nekaterim mogoče ne paše okus, smo si različni... Če je trdo, jih verjetno nisi dovolj dolgo delala, pa saj jih lahko še dopečeš po moje. Lahko si dobila tudi "čudno" zelje. Pa jih poizkusi narediti po svojem receptu, kot navadne sarme, le da mleto meso nadomestiš s tuno, ne obupat, če ti pa okus ne paše, pa je pač to to. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

14. jan 2009 20:52

Upam, da nisi užaljena, katka lopatka. Ne dvomim v to, da so tvoje sarmice dobre, samo jaz sem ga nekje biksnila, pa sem morala pojamrat... ali pa je res krivo zelje. Verjetno je več faktorjev - čudno zelje, nisem sprala listov (ker tudi sicer nikoli ne spiram zelja), pa verjetno sem res premalo kuhala, da so tako trde. Pa saj sem že prebolela, saj je človeško, če ga včasih kje polomimo. Sicer sva pa s fantom navdušena nad tvojimi recepti, najin najljubši je piščanec "Sezam, odpri se", jedla sva ga tudi na silvestrovo. RadaJem

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti