Tunine mini sarmice

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

5. jan 2009 12:54

Letos sem namesto klasične sarme pripravila tunino. Meni osebno je ta boljša in še jo bomo imeli na jedilniku. Naslednjič jo bom pripravila iz svežih zeljnih listov, seveda bom prej liste pokuhala. Recept si zasluži vse pohvale. galja

karajan  

član od: 21.2.2007

sporočila: 98

6. jan 2009 9:46

Katka, bi lahko omenila tudi količino sestavin. Meni (bolj kuharskemu začetniku) bi bilo v pomoč. Lp M. karajan

karajan  

član od: 21.2.2007

sporočila: 98

11. jan 2009 16:41

Danes sem naredil te sarmice. Držal sem se osnovnega recepta vendar samo malce priredil. Uporabil sem konzervo tun rio mare v oljem olju. Olja nisem odlil, začinil z malce soli, vegete, sladke paprike ter okus izravnaval z dodajanjem malce kefirja. Vse skupaj z rokami premešal. V šparu imajo pakirano 600g zeljno glavo in je zadoščala za 19 sarmic. Zelje sem namočil v vodi in razkosal na zeljne liste. Kocen sem odrezal ter ga nasekljal in ga kasneje vrgel v omako. Sarmice sem prvič zavijal, vendar je šlo vse tako kot mora iti. Omako sem naredil tako kot piše, oljčno olje, zelenjavna jušna kocka ter potem nasekljani pelati. Nisem uporabil smetane in ne sira. Kuhal počasi kakšne pol ure in nato postregel. Verjemite, da moja 13 letna pubertetnica in vedno svoje muhe pri kosilu. Te samice pa je zmazala. Za dober recept sem hvaležen Katki. Enostaven hitro pripravljen obrok in zdrav. Za pripravo tega obroka pa lahko upabimo tudi svojo kulinarično sposobnost in domišljijo. Še več takih receptov. M. karajan

karajan  

član od: 21.2.2007

sporočila: 98

11. jan 2009 19:34

opravičujem se za slovnične napake. Bom moral zamenjati tipkovnico... karajan

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

11. jan 2009 20:39

Katka lopatka, kako je pa z zamrzovanjem teh sarmic? RadaJem

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti