Sarme

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

3. jan 2008 19:54

Lahko narediš s svežo zeljnato glavo. Zeljnato glavo daj v krop in naj vre okoli 5 minut. Nato jo malo ohladi in snami liste dol. V njih lahko zamotaš poljuben nadev,( mleto meso in riž, ali sojino mešanico....) Te sarmice potem lahko daš v pekač ali pisker in zaliješ z rahlim prežganjam in paradižnikom, lahko tudi s smetano ...po želji, in kuhaš ali spečeš v pečici, da so listi mehki. Kyara

foxpapa  

član od: 14.3.2004

sporočila: 240

7. jan 2008 15:07

gospakatja kar korajžno, saj ni nič hudega, na kraju je pa ukusno in vsi kateri bodo probali ti bodo dali pohvalo. Jaz sem delal prvič in mi je uspelo. večkrat pogreta sarma boljša je, najboljša je.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. jan 2008 16:20

gospakatja, tudi jaz še nikdar nisem delala sarme (jo pač dela mama in je seveda najboljša....). Pa tudi jabolčnega zavitka ne, vsemu dolgoletnemu vihtenju kuhalnice in veselju do kuhanja navkljub, tako da...

O palačinkah pa ne bi, sem že več krat povedala, da teh ne spravim skupaj in vedno rata šmorn...

 

Mamamia

mamamia

Brownie  

član od: 8.6.2007

sporočila: 6

9. jan 2008 13:49

Hojla, kulinariki, le ena drobna zanimivost, ki mi jo je zaupala teta, sicer prava naša kuharica. Rekla je tako, da so sarme jed iz kislega zelja, ki izvira južno od nas. Slovenska različica so zeljne klobasice,jed iz svežega zelja, ki ni začinjena z rdečo papriko. Klobasice lažje zvijaš s pokuhanimi zeljnimi listi, nadevane z zmesjo mesa in riža pa kuhaš zalite z juho. Tetine so bile NJAMSI, res!!! Veselo kuhanje vsem, Brownie Brownie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti