Rdeča jabolka (kot na stojnicah)

cybermom  

član od: 29.12.2007

sporočila: 3

tema odprta - 29. dec 2007 1:38 | ogledi: 3.637 | odgovori: 5

Pozdravljeni,

zanima me, če je katera že poiskusila kdaj narediti tista rdeča (?glazirana?) jabolka, ki so bila nekdaj popularna, sedaj se dobijo pa samo še okrog božiča na kakšnih stojnicah?

Na internetu sem sicer našla recept v angleščini, a zanj potrebuješ rdeče barvilo, ki ga pa ne najdem nikjer.... pozna katera kakšen drug trik?

Hvala!

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

29. dec 2007 7:57

Ufff koliko receptov je na internetu, vtipkaš v google pod slike "candy apples" in je res dosti tega. Večinoma pobarvajo karamelo z rdečo barvo, nekateri pa delajo tudi brez barve, da so pač rjavi (stopiš karamele nad vročino ali v MV). Pa saj se dobi rdeče barvilo, če že hočeš pobarvat, kako da ga ne najdeš??? Malo se znajdi...res je enostavno. Pozdravček. povezava http://images.google.si/images?q=candy+apples+recipe& katka Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 29. dec 2007 07:59:23

cybermom  

član od: 29.12.2007

sporočila: 3

29. dec 2007 12:26

Hvala za odgovor, ampak kot sem omenila, barvila ne dobim niti v Mercatorju niti v Sparu. Prodajajo celo zbirko arom, ki pa zadeve ne obarvajo dovolj močno. Če me pa lahko napotiš v trgovino kjer si videla barvilo, bom zelo hvaležna. Hvala in lep pozdrav! cybermom

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

29. dec 2007 12:41

Barve se dobijo v večjih centrih, ponavadi ravno na oddelku zraven teh arom, ki jih omenjaš. So v škatlici od firme Schwartau, po 4 barve skupaj v tubicah - rdeča, rumena, modra in rjava. Paziti moraš, da jih ne zamenjaš z malo večjimi tubiicami, ki so sladka pisala in v čisto podobni škatlici. Kulinarične odvisnice pa si naredimo tudi zalogo barv v prahu za veliko noč, ker so res poceni. Sicer dobiš barve tudi v pekarni Vrhnika na Brnčičevi, vendar le v večjih pakiranjih. Če ti povem moje mnenje, jaz teh japčkov ne bi barvala, amopak bi jih le karamelizirala, so prav tako lepi. Veliko veselja pri sladkanju.

 

Barve v tubicah lahko vidiš na drugi fotografiji pri temle receptu, da boš imela predstavo

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=10549

katka Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 29. dec 2007 12:41:48

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

29. dec 2007 13:06

Pač vzameš rdeča jabolka...............in jih z navadnim sladkorjem karameliziraš. rimljanka

cybermom  

član od: 29.12.2007

sporočila: 3

29. dec 2007 14:19

Rimljanka, hvala. Očitno bom morala po barvilo v Ljubljano. cybermom

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti