Silvesterska večerja

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

tema odprta - 28. dec 2007 18:27 | ogledi: 12.986 | odgovori: 8

pravkar načrtujem silvesterski jedilnik, pa me zanima kaj se bo našlo na vaših mizah.

Nekako sem si zamislila, da bi imeli tako:

predjed: solata iz morskih sadežev

glavna jed:- puranji zrezki v gobovi omaki, krompir, zelenjava, zelena solata

- mesni kaneloni, francoska solata

sladica: sadna torta

to je za začetek, če pa mi tu gor dobim še kakšno boljšo idejo, se lahko jedilnik v treh dneh še čisto spremeni.

lep večer vsem skupaj

ariella

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

28. dec 2007 18:37

Jaz bom naredila tortilje, različne omake in zelenjavo. Za sladico bova imela pregrešno Zofi in drobno pecivo, pa še za to nisem ziher če bo šlo v promet ker ne vem, kdaj bova prišla domov. Vzdušje je važno. lp Vesna

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

28. dec 2007 18:40

Reca, si mi dala super idejo, bomo pri nas tudi po mehiško jedli. Pa še tisto sipko koruzno moko za tortilje sem staknila v Celovcu. Hvala Loni Makaroni

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

28. dec 2007 18:52

Loni ne me hecat s Celovcem. Midva bova sama in nisva taka grozna jedca. Za božično večerjo je bilo prav čudno, sem naredila predjed pa glavno jed in seveda sladico, pa sva pojedla predjed in bila sita. Glavna jed je bila naslednji dan za kosilo. lp Vesna

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

28. dec 2007 19:54

Pri nas bomo imeli za predjed tatarca, nato ramsteak z zdrobovim štrikljem in pečenim krompirčkom, solata, piškoti in rožičeva potica. biba

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

28. dec 2007 19:55

Bom pa letos 1. zelooo pogrešala očetovo sarmo. Vsako leto jo naredi- božansko- no letos je pa šel na dopust.... biba

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

29. dec 2007 21:54

Evo, jaz pa sem ravno malo nazaj sprejela "končno" odločitev glede silvestrskega menija, ki se bo najbrž do ponedeljka vsaj 2x spremenil. Šlo bo takole: Hladna predjed: prekajen losos z rdečo peso, smetano z vodko in kaviarjem Topla predjed: Krompirjeva kremna juha s hrenom, karameliziranim jabolkom in popečeno rezino pečenice Vmesna jed: Kremna rižota z rumeno bučo, hrustljavo panceto in maskarpone sirom Glavna jed: Jagnečji file v krompirjevi srajčki s češnjevo omako, kremna polenta (če se nas bo nenapovedano nabralo še več, potem bodo še račja prsa), motovilec z orehi Sladica: Kostanjeva strnjenka s kandiranimi pomarančami, kakijeva omaka Komaj čakam. Zdaj je pa že res lep čas, kar sem pripravila kaj bolj nenavadnega. Prvega, ko bomo založeni z goro filmov počivali, pa segedin. fresh Sporočilo je spremenil(a) fresh dne 29. dec 2007 21:55:14

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

29. dec 2007 22:10

Za silvestrovo nikoli ne pripravljam nič, ker novega leta ne praznujemo več kot je nujno, taglavno je že mimo. Darila so razdeljena, doma vse že 14 dni okrašeno, večino obiskov že "popucanih".

Sedaj samo počitek do četrtka, kuhala in pekla bom letos le še za lastno veselje.

katka Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 29. dec 2007 22:17:09

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti