Jastog

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

tema odprta - 28. dec 2007 17:24 | ogledi: 14.971 | odgovori: 19

Prosim če morda katera ve KJE KUPITI JASTOGA, ne celega z oklepom ampak samo njegovo meso - pa ne ponaredek. Ribarnice Interšpar, Tuš, Mercator tega nimajo

Hobotka

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

28. dec 2007 17:37

Probaj v Leklercu, mislim da so dobro založeni. lp Vesna

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

28. dec 2007 17:39

Si prepričana, da ga v Intersparu ni? Lep dan in veliko se smejte

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

28. dec 2007 17:59

V Interšparu imajo njegovo meso ampak je umetno (10% mesa jastoga + ribja moka + ???), jaz vsaj nisem našla drugega Hobotka

majdi  

član od: 18.11.2003

sporočila: 359

28. dec 2007 19:34

v interšparu ga res ni. Majda

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

28. dec 2007 20:49

100% ga imajo v Leclercu, zamrznjenega. fresh

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

28. dec 2007 21:48

Evo dobila v Leclercu imeli so svežega in zamrznjenega že kuhanega sicer eden in drugi sta še v oklepu. Kar se morskih zadev tiče je Leclerc zakon - bila sem v Mariboru. Ja sedaj pa recept imate kaj pametnega na zalogi? V neki restavraciji smo jedli široke rezance z jastogom mislim tudi da je bila čez ena omaka v kateri je bila sigurno kisla smetana Hobotka

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

28. dec 2007 22:08

Sem vedela da me Leklerc ne bo izdal. To je zame res najboljša trgovina. Za recept boš pa po mojem morala mamamio počakat. lp Vesna

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

29. dec 2007 9:47

Hobotka, v kateri smeri pa bi šla? Tudi v smeri testenin? Si kupila že kuhanega ali svežega? fresh

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

29. dec 2007 10:52

ko sem ga delala zadnjič, sem ga skuhala, hladnega sem previdno prerezala vzdolžno čez pol, tako da sem dobila spodaj "skledico" (uporabila sem škarje za piščanca). Potem sem vzela meso ven in ga narezala na lepe rezine ter zložila nazaj. Strla sem še klešče in izluščila ter narezala tudi meso od tam. Potem sem pripravila bešamel, dodala smetano in začinila, vmešala še meso iz klešč, prelila meso v skledici in dala gratinirat. Zadevo lahko spremeniš tako, da najprej popražiš malo sesekljane šalotke, zaliješ z vinom, povreš in na tej podlagi narediš bešamel, lahko mu dodaš tudi gobe, paradižnik, zelišča, tartufe ali pasto iz njih....lahko posuješ vse skupaj s sirom... Običajno se izogibam moki in bešamelom, a v tej kombinaciji izpade dobro, lepo - pa ker sem ravno Gorenjka, tudi "malo več". V jastogu je namreč zelo malo mesa in z enim ne boš kaj dosti opravila. Lisa

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

29. dec 2007 11:33

Jastoga poširaj v vodi, ki si ji dodala nekaj jušne zelenjave. Odcedi in ohladi. Iz oklepa izlušči meso, oklep prihrani. Na olivnem olju ali maslu prepraži šalotko. Dodaj oklep in praži. Zalij z ribjo osnovo, pusti, da se kuha tako dolgo, da se močno zreducira, potem precedi. Od tu naprej imaš veliko možnosti. Dodaj smetano, konjak in na kose narezanega jastoga ter pogrej. S tem prelij široke rezance. V enem litru vode razpusti 400g sladkorja in v tej mešanici na zelo majhnem ognju 4 ure kuhljaj neškropljene limone. Limone potem ocedi in ohladi. Eno olupi in filetiraj, drugo pa olupi in zelo na drobno sesekljaj lupinico. Fileje limone in lupinico na kratko pomešaj v ponvi z olivnim oljem. Dodaj osnovo in zreduciraj. Dodaj malo pehtrana ali timjana (malo). V tem omaki pogrej kose jastoga in stvar prelij čez rezance. Na olivno olje daj česen, da zadiši. Na to daj nasesekljan okusen (!) paradižnik, počakaj, da spusti vodo in pokuhaj. Zalivaj z osnovo in reduciraj. Dodaj kvalitetno belo vino ali malo konjaka. Dodaj jastoga. Postrezi s testeninami. Klasika- jastoga spečeš na žaru in ga postrežeš z omako aioli (ki ni nič drugega kot česnova majoneza). Skratka- upoštevaj, da ima jastog sladkasto meso. Prijateljuje s kvalitetnim belim vinom, še posebej dobro s konjakom, dobro ga dopolnjuje smetana in pehtran. fresh

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti