Svinjska ribica ali medaljoni - silvestrovo

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

28. dec 2007 18:17

Aja, in kako potem pečeš to v testo zavito ribico? Na kaki maščobi ali kar brez na peki papirju? Anja

pat  

član od: 5.9.2006

sporočila: 204

28. dec 2007 20:07

jaz pa sem slišala kolegico, ki je pripravila svinjsko ribico tako, da ji je mesar naredil luknjo, vanjo je dala suhe slive - namočene v teranu ali refošku, in nato vse skupaj ovila s panceto, spekla in postregla - lahko toplo ali hladno. Sliši se dobro-baje je tudi bilo. Bi bilo za poskusiti. lp pat

modrijan  

član od: 29.12.2004

sporočila: 148

28. dec 2007 20:32

No odločila sem se, da naredim svinjsko ribico v testu s slivami. Kaj pa lahko ponudim za prilogo? modrijan

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

28. dec 2007 20:45

Anja, mišljeno je bilo žal zgolj kot ideja, ker gob osebno ne prenešam (sem hudo alergična nanje) in jih posledično nikoli ne pripravljam. Sem pa nekje zasledila takšen recpet. Gobe so bile podušene na šalotki z dodatkom česna in peteršilja. Potem se v maso vmešajo še drobtine in jajce, da se vse skupaj lepo poveže. Ribico zarežeš, da dobiš velik zrezek in jo nadevaš ter zviješ. Listnato testo prepičiš z vilicami, nanj naložiš rezine gob, potem pa testo lepo zaviješ (kot paketek oz. kot pri wellington beef), premažeš s stepenim jajcem in pečeš v pečici (na pekem papirju bo najbolje). fresh

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

31. dec 2007 19:11

fresh,

naredila sem rolado iz svinjske ribice po tvojem nasvetu. Za nadev sem podušila bukove ostrigarje kot si predlagala, dodala na kocke narezan pršut in zamešala z jajcem in malo drobtinami. Zavila sem v rolado in popekla z vseh strani so bledo rjavega. Potem sem zavila v listnato testo iz Hoferja in pekla v pečici na 180°C dobre pol ure.

Zelo zelo dobro, še bomo delali. Mi smo silvestersko večerjo namreč že pojedli :)

Anja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti