Svinjska ribica ali medaljoni - silvestrovo

modrijan  

član od: 29.12.2004

sporočila: 148

tema odprta - 28. dec 2007 13:39 | ogledi: 24.490 | odgovori: 15

Zdravo!

 

Ponovno se obračam na vas po pomoč.

Za silvestra pripravljam večerjo in sicer se mi je ustavilo pri glavni jedi. V mislih sem imela svinjsko ribico v testu (pa pojma nimam kako jo lahko pripravim - s kakšnimi nadevi) ali pa svinjske medaljone v neki omaki (pa spet ne vem v kakšni)? A ima kdo kakšen preizkušen recept bodisi za ribico ali samo za medaljone - takega bolj slavnostnega.

Za hladno predjed sem se odločila, da naredim špinačno rulado z dimljenim lososom, za toplo predjed pa ajdove mošničke z gobovo omako.

Če imate kakšno drugo idejo bom pa tudi vesela .

 

Lp,

modrijan

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

28. dec 2007 13:51

Modrijan, jaz sem pred dvema letoma naredila svinsjko ribico z mandljevo zeliščno skorjico. Zmlete mandlje zmešaš z zelišči in jajcem ter obložiš ribico in spečeš v pečici. Bilo je super okusno. Mene pri svinjski ribici moti edino to, da je treba zelo, zelo paziti, da je slučajno ne pečeš kakšno minutko preveč, ker postane preveč pusta. Drugače pa se k svinjini odlično podajo suhe slive. Kaj pa če bi ribico našpikala s slivami, korenčkom in slanino in spekla? Ali pa jo zareži, tako, da boš dobila en velik "zrezek" in nadevaj z gobjim nadevom, zvij, na listnato testo položi še nekaj tega nadeva in vse skupaj zvij, premaži z jajcem in speci. Blazno okusen je tudi nadev iz mase za pečenice, kostanja, zelišč in brusnic (s tem sem nadevala za božič piščanca, ampak sem prepričana, da bi bilo super tudi s svinjsko ribico). Ti pa toplo svetujem pri peki uporabo termometra za meso. fresh

Peugeot  

član od: 3.3.2007

sporočila: 133

28. dec 2007 14:04

Pa še nekaj iz Velikega Pelaprata Svinjska ribica po Madžarsko 12 medaljonov,100g na rezance narezanega prekajenega mesa,2 zeleni in 2 rdeči papriki narezani na rezance,2 na kolesca zrezani čebuli,4 na koca narezani paradižniki-pelati,pol dc belega vina,3 dl smetane za kuhanje,mleta paprika,žafran,malo česna,75g masla Potolčene medaljone natremo z soljo,česnom,mleto papriko in jih na maslu spečemo.Na maslu nato prepražimo prekajeno meso,dodamo čebulo,narezano papriko in na pol zdušimo.Potem dodamo belo vino,malo žafrana,paradižnik in do konca podušimo. Medaljone zložimo na krožnik in prelijemo z omako ter potresemo z rdečo papriko Peugeot

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

28. dec 2007 14:08

tako meso je zelo kvalitetno,to je moje mnenje,Jaz popečem malo šarlotke,meso narežem na medaljončke,hitro vržem na šarlotko,solim ,popram,polij 2 dc vina-rdečega,pokuha naj malo in to je to dodaj še smetano čisto na koncu! senka

modrijan  

član od: 29.12.2004

sporočila: 148

28. dec 2007 15:04

Hvala za ideje...če je še kakšna bom tudi vesela .

A mislite, da svežo ribico lahko dam v skrinjo in jo kasneje odtajam (za ponedeljek) - a izgubi kaj na kvaliteti?

 

Hvala in lp,

modrijan

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. dec 2007 15:09

Medaljoni v omaki so preprosti za pripravo. Meso najprej opečeš na malo maščobe, shrnaiš ga na toplem, na tem, kar je v ponvi, pa prepražiš sesekljano šalotko, malo česna, zrezano korenono peteršilja in malo zelene, nekaj korenčka in pora, soliš in popraš, dodaš malo vina. Ko se zelenjava zmehča, jo obdelaš  paličnim mešalnikom in vrneš v posodo. Omamko dodelaš: dodaš začimbe po okusu, kakšna sesekljana zelišča, če je treba malo smetane ali nekaj kapljic limoninega soka. V omako daš meso in na majhnem ognju še malo pokuhaš. V posodi, ki ohrani toploto, se jed lepo obdrži tudi po več ur. (Govorim iz izkušenj, ker bodisi svinjino, narejeno na ta način, ali perutnino, govedino in tudi teletino pripravljamo podobno za tople bifeje).

 

Kot je bapisala že fresh, se k svinjski ribici lepo podajo suhe slive, lahko pa zraven špikneš še kakšen krhelj pomaranče ali mandarine.

 

Mamamia

mamamia

modrijan  

član od: 29.12.2004

sporočila: 148

28. dec 2007 15:23

Punce to verjetno mislite, da naredim žep in dam notri suhe slive in pomaranče - ali kako drugače?

modrijan

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. dec 2007 16:49

Če nimaš posebne igle za "špikanje", potem z nožem na več mestih zarežeš v ribico, a samo toliko, da spraviš noter slivo ali krhelj. Mamamia mamamia

breskva  

član od: 11.10.2007

sporočila: 3074

28. dec 2007 17:21

Svinjsko ribico v testu: svinjsko ribico soliš in popopraš, ter na hitro popečeš na maščobi. Meso daš na toplo. V isti maščobi prepražiš pašteto in rezani šampijone iz slanice, ki si jih ocedila. Listnato testo razvaljaš, pomažeš z pašteto, položiš svinjsko ribico. Testo zaviješ, ter pomažeš z jajcem. Pečeš približno 1 uro. breskva

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

28. dec 2007 18:15

fresh,

lahko napišeš kako pripraviš gobji nadev, s katerim nadevaš ribico? Imam na tone zamrznjenih jurčkov in dve sveži svinjski ribici. Če sem te pravilno razumela, najprej narediš "rolado" iz ribice in gobjega nadeva, potem pa še vse skupaj zaviješ v listnato testo?

Hvala in LP

Anja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti