Sir ali olive v neki omaki

Megalo  

član od: 27.12.2007

sporočila: 1

tema odprta - 27. dec 2007 18:27 | ogledi: 5.795 | odgovori: 4

Pozdravljeni!

Zadnjič sem bi na neki fešti in tam so imeli sir zrezan na kocke, vgse to pa je bilo v neki omaki.

Zanima me kako se to omako pripravi, oziroma kako se to imenuje. Omaka je imela rahel okus po česnu, v nji pa je bil sesekljan peteršilj ali podobno zelenje. Vse skupaj je bilo malo bolj mastno, zato predvidevam, da je tudi olje vmes. To sem pa enkrat prej jedel v neki gostilni, toda namesto sira so bile zelene olive.

Upam na odgovore in vas lepo pozdravljam!

Megalo

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

27. dec 2007 18:47

Moja "omaka" za feta sir je sledeča: na kocke narezan sir se povalja v provansalskih zeliščih, dodam cel poper, strok ali dva česna in zalijem z oljčnim oljem. Počakam nekaj dni, da se okusi prepojijo. Mogoče je bilo kaj takega. mimika

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

27. dec 2007 18:52

Jaz vedno naredim zbrinca ali grana padano v oljčnem olju s precej nasekljanega česna (na 10 dag sira sigurno 4 stroke česna - je pa res da smo malo mahnjeni na česen), malo peteršilja in sušenimi paradižniki. Zraven tega pa bucnemo kak pršut in domač kruhec .... njami. Ravno danes imamo fešto in je spet to na jedilniku. He he... Fajn, ker lahko pripraviš vnaprej.

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

27. dec 2007 19:25

Ko imamo žur,  poleg ostalih jedi je obvezno narezan sir( tisti ki je pri roki ) poper pa oljčno olje.

Prilepim pa ti zelo dober recept od naše Dušanke:

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=6764 

lp 

Anamarija

Megalo  

član od: 27.12.2007

sporočila: 1

27. dec 2007 21:03

Mimika, nekaj takega je blo ja.Hvala tui drugim, bom vse sproval. LP Megalo

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti