Kje dobim koprc?

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

tema odprta - 27. dec 2007 13:28 | ogledi: 3.803 | odgovori: 7

Verjetno si bo marsikdo za silvestrovo privoščil lososa, kajne? Rada bi pripravila omako, a potrebujem koprc. Ampak ne bi suhega, ampak morda v olju... Kje dobim?

alibaba

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

27. dec 2007 13:31

Najbrž nikjer, takega v olju, če ga nisi poleti naredila. Svežega pa morda, včasih sem ga videla med zelišči v lončkih v enem od hiperm........ Zakaj pa ne suhega? Saj ga lahko daš v malo vode, pa se bo napojil, potem ga odcediš in daš v olje. Res manj diši kot svež, mislim pa, da ne manj kot oni v lončkih, ki je vzgojen v rastlinjakih, daleč proč od sonca in UV žarkov... rimljanka

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

27. dec 2007 13:35

Se ga dobi na ljubljanski tržnici, vsaj lansko leto je bil v času novega leta, ker sem ga tud jaz obilno posipala po lososu. fresh

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

27. dec 2007 13:59

Kje na tržnici pa je za pogledat, fresh? alibaba

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

27. dec 2007 14:23

Imeli so ga na ljubljanski glavni tržnici, natančno pri katerem prodajalcu ti ne znam povedati, vendar pa jih je kar nekaj, ki imajo redno sveža zelišča. Za božič sem dobila svež žajbelj, timjan in rožmarin, tako, da mislim, da bi ga morali imeti. Če ne gre drugače, pa poskušaj kaliti iz semen. Kalčki imajo nekajkrat močnejši okus- tako sem nedolgo tega rešila problem s koriandrom, ki sem ga nujno potrebovala. V nekaj dneh je rahlo nakalil, pa sem lepo dodala kalčke in je bil okus izvrsten. fresh

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

27. dec 2007 15:33

fresh, a misliš da se je treba sprehodit kar med prodajalci zelenjave, ali se "zadržujejo" na določenih mestih (kot npr. suhozeliščarji, pa prodajalci medu, ki so na začetku...) alibaba

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

27. dec 2007 17:57

Med branjevci in branjevkami išči. Ponavadi imajo na robu stojnic tudi šopke zelišč. Če ne pa greš od enega do drugega in vprašaš. fresh

lucija  

član od: 8.7.2002

sporočila: 403

27. dec 2007 19:44

Koprc ima stojnica z zelenjavo iz integrirane pridelave, ki je čisto na vogalu spodnjega dela tržnice (pri Lutkovnem gledališču), zadnja v vrsti, višje je le še suha roba. Prepoznaš jih tudi po dolgi vrsti. Žal se ne spomnim, kaj piše na tabli. Imajo tudi vsa ostala zelišča (pehtran, rožmarin, baziliko, žajbelj...).

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti