Železna ponev

Aja  

član od: 11.1.2002

sporočila: 142

31. avg 2002 9:28

Lani sem na Obrtnem sejmu v Celju kupila litoželezno ponev (firma SKK, nemška) z doživljensko garancijo glede ukrivljenja in s triletno garancijo za notranjo oblogo, ki je za mali denar obnovljiva. Če se prav spomnim je ta obloga iz nekega kamna. Po skoraj enem letu lahko rečem, da mi ni žal denarja, ki sem ga dala zanjo. Pri skoraj vsakodnevni uporabi je sicer upečena, ampak brez kakršne koli praske... skratka super. Lep vikend Aja

gorenjka71  

član od: 19.10.2001

sporočila: 24

7. jan 2003 13:49

Sabrina, ste mogoce mislili na posodo iz titaniuma, te so tudi precej drage, tezke a zelo vredu. Mi imamo tako ponev ze dolgo casa in je vsak dan v uporabi. V trgovinah se jih ne da kupiti, ampak ce vas zanima taka posoda, vas lahko peljem tja, kjer se jo da videti in kupiti. Lep zasnezen pozdrav!

solzica  

član od: 12.8.2002

sporočila: 73

8. jan 2003 13:50

Gorenjka, jaz že dalj časa iščem to titanium posodo, za katero pravijo, da je praktično neuničljiva. Če mislim tapravo, bi to pomenilo, da je ko teflonska/se nič ne prijema nanjo/. Sem že kupila precej drage posode s teflonom, ampak je po nekajkratni uporabi že opaziti odstopanja teflona. Bi me zanimalo kaj več o tej posodi; cena, kvaliteta, velikosti, kje kupiti npr. LP, Tatjana

gorenjka71  

član od: 19.10.2001

sporočila: 24

8. jan 2003 14:08

Solzica, ja ta posoda je skoraj neunicljiva, nic se ne prime, zelo enostavno se jo cisti. Ce ste oz. si iz Ljubljane, gremo lahko enkrat skupaj tja, kjer jo prodajajo, drugace pa lahko posredujem naslov v MB, in kontaktno osebo. Jutri pa lahko s pomocjo kataloga odgovorim na postavljena vprasanja. LP!

solzica  

član od: 12.8.2002

sporočila: 73

8. jan 2003 15:44

Nisem iz LJ, sem iz Štajerske in mi je MB bliže. Bi se priporočala za nasvete iz kataloga in za naslov kontaktne osebe. LP. Tatjana

gorenjka71  

član od: 19.10.2001

sporočila: 24

9. jan 2003 11:28

Solzica, na mail sem vam odgovorila.

solzica  

član od: 12.8.2002

sporočila: 73

9. jan 2003 12:38

Hvala, sem videla in sem že navdušena. Mogoče pa bi še koga drugega zanimalo? Pozabila pa sem vprašati ali je primerna za steklokeramične plošče? Je? LP, Tatjana Sporočilo je spremenil(a) solzica dne 09. jan 2003 12:40:56

gorenjka71  

član od: 19.10.2001

sporočila: 24

9. jan 2003 13:02

Mislim, da je. Ker ima ravno debelo dno. Seveda, ce koga zanima taka posoda, naj si ogleda stran: www.tonka.si Ce se kdo odloci za nakup, naj me obvesti, da sporocim na sedez preko koga naroca. Tebi, Solzica, pa veliko veselja ob uporabi te posode. Zasnezen pozdrav!

mm  

član od: 11.12.2002

sporočila: 24

10. jan 2003 8:00

Tudi jaz imam tri posode SKK, ki sem jih kupila na predstavitvi na Malem Lošinju. Prodajalo je nako podjetje iz Gorenjske. Imajo steklen pokrov, eno pa imam za palačinke. Uporabljam jih sigurno že pet let in ne vem kaj bi brez njih. Zelo sem zadovoljna. Vse tri (dve z pokrovom ) so stale cca 500 DEM. So zelo težke in z trpežno prevleko, ki pa ni pravi teflon. Seveda po njih ne strgam u noži in vilicami ampak se tudi zgodi, da kdo v njej kaj prereže in se površina nič ne lušči. V njej lahko pečeš velike kose mesa (dušiš). Lahko jo daš v pečico (220-250) kljub platičnim ročajem in pokrovu. V glavnem enkratna posoda. Ko bo moja že preveč prepečena in uničena, bom sigurno iskala spet te prodajalce. Naj dodam, da imam steklokeramično ploščo. Kupila sem namreč posodo za peko palačink(manjšo) iz teflona za sina, ker je prej opisana težka in jo težko drži in dviguje z eno roko. In ko smo jo preizkusili smo ugotovili, da na steklokeramičmi plošči ne velja, sploh ni bila dovolj vroča. LP Mojca

Aja  

član od: 11.1.2002

sporočila: 142

10. jan 2003 21:08

Malo sem brskala in našla naslov za SKK posodo.: www.bionovaskk.si Lp Aja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti