Polnjena svinska rebrca

bvaljavec  

član od: 12.8.2002

sporočila: 57

tema odprta - 27. dec 2007 12:25 | ogledi: 10.460 | odgovori: 5

Za silvestrsko večerjo imamo namen pripraviti polnjena svinska rebrca. Nabavili smo jih težke cca 2,10 kg, katerim je že mesar napravil lep žepek. Sprašujemo prijatelje Kulinarike, ali imajo kakšen pripraven recept, koliko časa se pečejo, kaj se da v filo, kaj paše zraven, ... Vprašanj veliko, odgovorov pa..., na to čakamo od vas

LP

bvn

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

27. dec 2007 13:39

jaz filo naredim samo iz jajc in mleka. Nekateri zraven dodajajo faširano meso ali slanino. Pri nas imamo najrajši samo s kruhom in jajci. Na olju prepražim čebulo in česen. Na koncu dodam malo peteršilja. Na približno 10 dag kruha dam eno jajce in malo mleka, da dobim prepojeno kruhovo maso. Maso posolim in popopram - nekateri dodajajo še malo Vegete. Mislim, da boš ti potrebovala cca 80 dag kruha - odvisno od tega koliko file imate radi. Maso nato nadevam v izdelan žep in s sukancem ohlapno zašijem žep. Po moje boš pekla tam okoli dveh ur, ker pravijo, da je za vsako kilo mesa potrebna ena ura peke. Če se ti bodo proti koncu rebra po vrhu preveč zapekla, jih pokrij s folijo. Ne vem koliko bo jedcev a teh reberc bo kar za nekaj dobrih jedcev. Zraven lahko postrežeš še francosko solato.

bina  

član od: 13.12.2002

sporočila: 186

27. dec 2007 15:13

Naredim enako kot Darjuška, le da še prepražim čebulo in slanino za "žmah" ,dodam majaron sol, poper, sesekljan peteršilj in to je to. Enako filo uporabim za piščanca. Zraven naredim riž, v manjših količinah in več zelenjave, saj je priloga fila in je zelo nasitna. Pa solata: francoska, zelena, radič, zeljna.... bina

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

27. dec 2007 15:19

Filo delam enako, samo, da dam noter še malo majarona, pa količino jajc zmanjšam in povečam količino mleka. Drugače pa dve kili reberc ni, da bi nahranil 10 ljudi, to je za maksimalno  šest pridnih jedcev.

Zraven bi postregla  pečen krompir, zelenjavno prilogo in različne solate, obvezno papriko.

Pa kakšen dan prek kupi kruh, ker je boljše, če je vsaj ene dva dni star.

Lijana

pšeničnik  

član od: 11.9.2007

sporočila: 61

27. dec 2007 16:40

jaz uporabim naslednjo varianto: kruh ali žemlje namočim v smetano, skuham - ne do konca- eno pečenico, jo olupim ter zdrobim in pustim, da se ohladi. Šalotko drobno sesekljam in jo skupaj z malo drobno narezane dimljene slanine zarumenim. Maščobo dodam po potrebi. Dodam še sesekljan česen in sesekljan peteršilj - ne varčuj s peteršiljem. Ko vse skupaj zadiši odstavim. Potem vse skupaj zabrišem v skledo in dodajam začimbe: sol, poper, muškatni orešček, majaronček, jajce, curek konjaka, vmes pa pridno mešam. Dober okus dajo tudi drobno zrezane suhe slive, mogoče še kakšna suha smokvasta figa, namočene v kaj alkoholnega. Lahko v maso vmešaš tudi nekaj prepraženih pinjol. Za bolj rahel nadev včasih vmešam še sneg iz beljaka. Količina začimb in ostalih dodatkov je pa stvar okusa, oziroma kuharjeva volja. Zdaj se pa le loti podviga. Želim vam vsem dooober tek, vesele praznike in vse, kar se spodobi. pšeničnik pšeničnik

Dipsi  

član od: 14.11.2004

sporočila: 378

27. dec 2007 18:58

Jaz dam v kruhov nadev še lonček kisle smetane. Dipsi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?Dragička
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti