Marmeladni žepki - sladkorni posip se stopi

rezika  

član od: 31.10.2007

sporočila: 45

tema odprta - 25. dec 2007 23:10 | ogledi: 5.250 | odgovori: 3

Piškoti mi uspejo enkratno, pečem jih po receptu s kislo smetano, tudi odpirajo se ne, sladkorni posip se zelo oprime, shranim jih v pločevinasto posodo za piškote, pustim odkrite,naslednji dan na njih ni več sladkorja, stopi se. Ali mi lahko kdo svetuje, kako naj posstopam, da se mi to ne bo dogajalo!

rezika

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

25. dec 2007 23:16

Stopi jih para v zaprti škatli.

Povaljaj hladne, zapakiraj hladne.

F r i n a

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

26. dec 2007 0:37

Tudi jaz naredim tako kot frina, pa nimam teh problemov. Jaz jih valjam v sladkorju rahlo mlačne. Nato pa jih polagam v pekač, da se dobro ohladijo, naslednje jutro pa v škatlo, kjer počakajo, dokler jih ne zmanjka. Balenka

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

26. dec 2007 10:20

To je problem piškotov, ki vsebujejo veliko maščobe. Rešitev, kot sta povedali predhodnici, valjanja oziroma posipanje popolnoma hladnih piškotov. Dolgo časa sem imela taisti problem z medvedjimi šapami. Poleg tega porabiš preveč sladkorja, če valjaš še tople in piškoti so potem presladki. mimika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti