Praznovanje božiča

lunacka  

član od: 13.6.2005

sporočila: 156

28. dec 2007 14:24

Simona84 je napisal/a:
... lepo, da ste nekateri fino praznovali in da imate radi te praznike. Jaz pa ravno to obdobje sovražim najbolj na svetu... resnično mi gredo takrat na živce vsi okoli mene, še najbolj pa grem na živce sama sebi... nekoč pa sem komaj čakala, kdaj bo božič.... [metuljcek] Lep dan in veliko se smejte [metuljcek]
Nekaj hudega se je zgodilo, kajne Simona84? Žal mi je, žalost na praznike je izjemno boleča. Drži se! lunacka

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

28. dec 2007 14:49

Ne, nič hudega se ni zgodilo  Hvalabogu! Je pa lepo, da si mi dala vzpodbudne besede. Samo tej skomercializirani prazniki in to, kako je vse oh in sploh lepo v tem obdobju me je malo vrglo s tira. Dajmo, potrudimo se, da bi bil božič vsak dan. Da bi vsak dan drug drugemo rekli "rad te imam"- ne pa semo za božič, valentinovo in druge praznike. Meni osebno pomeni pozornost, dana čisto na "blef" dan mnogo več, kot pa voščilo na točno določen dan. Ker takrat to tako ali tako pričakujemo. Pri meni so tega že vajeni in točno vedo, da sem najbolj vesela, ko me nepričakovano presenetijo. In takrat ni šans, da se zadržim in vedno začnem od veselja jokat  

 

Lep dan in veliko se smejte

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

28. dec 2007 20:27

Pri nas okrasimo stanovanje , postavimo smrečico, poslušamo božične pesmi in potem odidemo že k mladinski polnočnici ob 19 uri. Po polnočnici se zberemo pri tašči na večerji, kjer otroke preseneti tudi božiček. Naslednji dan pa se zberemo pri mojih starših na kosilu. Letos pa je bilo še prav posebno zanimivo, saj sva kosilo pripravili midve s sestro, šef kuhinje pa je bil najin oče, ker je mami počivala po operaciji. Prav hecno je bilo, ko mi je npr. oče rekel, da moram kuhati približno enako velike krompirje, da ne bo eden razkuhan, drug pa še surov - kljub temu, da imam že 17 let svoje gospodinjstvo. Tako je bilo kot pred leti, ko sem še živela doma in sva s sestro morali pomagati pri gospodinjskih opravilih, pa sva takrat stokali: Zakaj pa jaz ? A pa glih zdej ?... Kasneje so prišli še najini otroci in najina možova. Popoldan gremo običajno na kakšen sprehod, pa smo letos zaradi bolezni ostali doma. Tudi med letom se večkrat srečamo ampak redkokdaj vsi skupaj, saj nam tempo življenja tega ne dopušča. Zato je božič pač ena od priložnosti, ko smo tudi skupaj. LENČA Sporočilo je spremenil(a) LENČA dne 28. dec 2007 20:32:03

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

29. dec 2007 23:05

Mi pa okrasimo hišo, pod jelko naštimamo darila potem pa obiščemo babico, ki živi sama in gremo skupaj k "polnočnici" ob 22h, po maši spijemo pri njej še kak čajček, potem pa domov pogledat kaj je prinesel božiček :) saj vem da je komercijalen, ampak jaz tako rada komu kaj podarim in potem nestrpno čakam, kakšen bo odziv... pa seveda malo bolj praznično obložena miza... lepe praznike še naprej! mala zelena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti