Praznovanje božiča

Mic  

član od: 18.3.2007

sporočila: 197

26. dec 2007 9:00

Posavec, tudi jaz mislim, da se nam, verujočim, vera marsikdaj premalo pozna po naših delih. Vendar imamo nauk, ki nas vedno usmerja k dobremu. Vera ne zahteva od nas, da smo brez napak, temveč, da rastemo v dobremu. Vsak ima svoja slaba nagnjenja in mislim, da se v tem verujoči in neverujoči ne razlikujemo.

Poznam pa kar nekaj verujočih, ki ravno zaradi vere naredijo ogromno dobrega za druge.

Hvala, ker si me spomnil na gospo, ki živi sama. Obisk pri njej potrjuje tisto resnico, da več prejme tisti, ki da, kot tisti, ki prejme.

Ne želim nikomur nič vsiljevati, želim samo povedati, kako lahko že majhna pozornost, ki nas ne stane veliko, naredi veselje sočloveku. In zakaj bi pri tem "šparali"?

 

Še naprej vesele božične praznike vam želim.

Mic

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

26. dec 2007 11:32

Da narediš kaj dobrega za nekoga, ki to potrebuje, ni treba biti veren, je pa potreben razvit socialni čut. Ognjič

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

26. dec 2007 13:20

Pri nas smo imeli na sveti večer večerejo po tem pa smo šli h polnočnici.Na božič torej sledi dooolgo spanje potem pa gremo h babici na kosilo. Danes smo imeli žegnanje konj,zvečer pa imamo žive jaslice... Mi je božič najlepši praznik,letos je bil pa celo snežen Roncolino

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

26. dec 2007 14:34

Staša, pri nas je popolnoma enako kot pri vas! Letos se je sicer mami odločila, da se moramo sestati ravno 24. in ker ji je pač toliko pomenilo, smo se (čeprav tudi ona ni verna, ampak jo je pač nekaj pičilo:) Se bomo pa verjetno ostali dobili še enkrat pred novim letom, kar tako. Sicer pa smo se 25. v glavnem crkljali cel dan:) Dokončala sem še novoletne mini tortice, ko je dete zaspalo, pa sva se stisnila in gledala South park in celo nekaj odlomkov iz intervjujev z Dawkinsom:) Čisto po naključju sicer, je pa ravno pasalo:) Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

26. dec 2007 14:41

Za božič voščim tistim, ki ga praznujejo, za novo leto tistim, ki jim to več pomeni. da bi se počutila prikrajšano, ker naj bi bila na ta dan doma, pa pravgotovo ne - če to nekaj pomeni nekomu, ki ga imam rada, potem to res ni problem. malo mi gre samo na živce, da smo celo življenje imeli dedka Mraza, zadnja 3 leta pa mami ves čas hoče vpeljat Božička. Jaz sem zvesto bitje in imam še vedno rada dedka Mraza, s katerim sem odrasla, prav tako vsi ostali, tudi pri lubiju vsi... Veri

tanjaj  

član od: 15.6.2007

sporočila: 918

26. dec 2007 14:48

pri nas je tudi navada, da se zbere vsa družina(ker nas je veliko), sva šla midva k mojim staršem na večerjo, potem je sledilo kramljanje, nazdravljane in ob polnoči smo šli k polnočnici. včeraj pa čez cel dan obiski, najprej midva na zajtrk k našim potem pa še širša družina in sosedje k nama na pozno kosilo. bilo je prav luštno, pokramljat! danes pa v miru počivava in se crkljava, naredila sem tudi torto, ki jo prej nisem uspela narest. tanjaj tanjaj

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

26. dec 2007 21:38

Letošnji je bil eden najlepših božičnih večerov. Naša družina se je zbrala pri hčerki in zetu v njihovi novi hišici. V ponedeljek se je cel dan peklo - kruhek in slaniki, pripravljala večerja, ki se odvlekla pozno v noč in končala z odpiranjem daril. Vnučki so bili najbolj srečni daril. Zunaj je snežilo. Vsi so se odpravili k polnočnici, jaz sem pa z dvoletnikom ostala doma. Vrnili so se ob 1.30 in smo še malo feštali, ker sta starejša dva morala povedati vtise, kako je bilo. Namreč, vsi so bili prvič pri polnočnici. Na božični dan sem se prva spravila iz postelje, pripravila govejo juhico, purico dala v pečico in počasi pripravljala vse ostalo. Moja družinica se je počasi skobacala tam okrog 10. ure. Za mizo smo se spet zbrali, potem smo pa naredili turnir v pikadu. Občutila sem veliko srečo in mir. Danes doma počivava, gledava TV, jemo ostanke od včeraj; jaz šarim po kulinariki, dedi z vnučkom pa igra remi. VESELE BOŽIČNE PRAZNIKE! Pozdravček!

neny111  

član od: 29.10.2007

sporočila: 358

27. dec 2007 10:10

Božič je meni in moji družini najlepši družinski praznik. Na božični večer okrasimo smrekico, prižgemo svečke in lučke, umirjeno povečerjamo, nato pa hodimo kukat, kdaj bo božiček kaj prinesel pod smrekico. Nato odpiramo darila. Ob tem je veliko smeha in veselja. Nato gremo k polnočnici. Na sam božični dan pa malo dlje poležimo, nato pripravimo kosilo, na katerega povabimo moje starše, včasih pa tudi sestrino družino. Veliko se pogovarjamo, obujamo spomine...skratka preživimo dokaj miren dan. Tudi na obiske ta dan ne hodimo, gremo naslednji dan pa še to le k bližnjim sorodnikom. neny111

posavec  

član od: 23.12.2007

sporočila: 71

28. dec 2007 9:17

lepo , da smo praznovali vsak na način , ki mu najbolj "paše" tako, da lahko temo zapremo za leto dni. lp. posavec

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

28. dec 2007 11:32

... lepo, da ste nekateri fino praznovali in da imate radi te praznike. Jaz pa ravno to obdobje sovražim najbolj na svetu... resnično mi gredo takrat na živce vsi okoli mene, še najbolj pa grem na živce sama sebi... nekoč pa sem komaj čakala, kdaj bo božič.... Lep dan in veliko se smejte

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti