Nasvet za biskvitno pecivo

Mark Avrelij  

član od: 24.7.2007

sporočila: 14

tema odprta - 23. dec 2007 19:12 | ogledi: 4.385 | odgovori: 7

zdravo

spet jaz. rabim nasvet pri peki biskvita.

s cim vi navlazite cokoladen biskvit in kako ali to kar polijes po pecivu ko je to ze peceno in ce s koliksno kolicino za biskvit (23x25) ali kako drugace?

hvala za pomoc

Mark Avrelij

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

23. dec 2007 19:19

S sladkornim sirupom - v vodo daš sladkor in zavreš, počakaš, da se ohladi. Včasih uporabim namesto vode mleko, količine ne bi vedela, samo spodnjo plast navlažim manj kot ostale, z navlaževanjem ne pretiravam, saj bi prišlo na koncu vse skupaj preveč pocasto. Loni Makaroni

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

23. dec 2007 19:38

Odvisno kakšno je pecivo. Če je čez biskvit kakšno sadje, potem ga namočim s kompotom, ki ga malo razredčim z vodo, včasih dodam vaniljin sladkor Če gre za druge kreme pa kar s sladkano vodo, včasih sladkanim mlekom. Imam "tuš" za namakanje peciva To je res suprer zadeva ker se biskvit enakomerno namoči...

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

23. dec 2007 22:41

Svoje obdobje peke in kuhe bi lahko označila kot "pred" in "po" mojstru Goljatu. V obdobju "po" tudi jaz uporabljam "tuš" s sladkano vodo, notri pa malo likerja (kirsch ali kakšen drug sadni liker). Sama procedura in nenazadnje fantastičen okus sta me prevzela že na tečaju, da o navdušenju jedcev ne govorim. Biskviti in torte so sedaj še boljši, s skrivnostnim okusom v ozadju, ki se mu težko upreš in obupno grabiš po šeeee . A seveda skrivne recepture ne izdamo... katka

štorklja  

član od: 23.10.2007

sporočila: 190

23. dec 2007 23:34

Morska medvedka in katka; KAKO IZGLEDA TALE TUŠ ?! Prosim, da mi povesta, ker jaz to varianto iščem po trgovinah že neki časa. PROOOOOOSIIIIIM ZA ODGOVOR. Mark, kaj pa mleko, rum in sladkor ?! S tem jaz navlažim razne biskvite in je ful dobro. *štorklja*

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

24. dec 2007 1:33

Jaz ga najrajši navlažim s sokom od kompota, je najbolj sočno in okusno, sploh če ga še oplemenitiš s kakim likerjem. Sladkana voda mi ni tako pri srcu, hitro pride presladko, mleka dostikrat ravno nimam ali pa bi se mi teplo s kakim drugim okusom v torti, sem pa že poizkusila. Lahko tudi s kakavom ali kakavovo vodo. Navlažiš ga, ko je ohlajen in vsako plasto posebej, je najlažje, da ti ne razpadejo. Štorklja to je sladkor+voda, lahko vse skup še kuhaš in lahko na koncu, ko se ohladi vanj vmešaš še kak liker, da da aromo, to je to, nič težkega;) Katka lopatka, ti le povej obiskom recepturo, "Samo slab kuhar skriva svoje recepte," pravi Oseli;) Veri

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

24. dec 2007 8:33

Veri, hehe, saj največkrat le povem :) Sicer pa ne delam zelo sladkane vode. Tuš sem naredila sama iz malega fruca, samo naredila sem par luknjic v pokrovček, lahko uporabiš tudi plastično stekleničko od kakšnega jogurtovega napitka ali kaj podobnega. So pa punce govorile, da se tale tuš kupi v Obiju. Se pa iz otroštva spomnim, da smo imeli doma nekaj podobnega za rože - ko še ni bilo teh "špric" katka Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 24. dec 2007 08:33:37

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti