Božična sočna sladica

bomči  

član od: 5.10.2006

sporočila: 33

tema odprta - 23. dec 2007 17:24 | ogledi: 10.354 | odgovori: 18

Pozdravljeni!

Ker ste vedno polni idej, vas prosim za nasvet. Za jutrišnjo božično večerjo je moja naloga, da pripravim sladico. Rada bi naredila nekaj sočnega, morda v kombinaciji s sladoledom. Morda nekaj v smislu "pana cota", ampak v kakšni novejši različici.

Želim vam vesele praznike!

bomči

pat  

član od: 5.9.2006

sporočila: 204

23. dec 2007 20:07

Strnjenka po moje: 2 sladki smetani 2 kisli smetani 2 navadna jogurta smetano stepeš, ostalo pa zmešaš, dodaš sladkor po okusu in seveda 2 - 3 žličke mlete želatine.Ko se strdi, obrneš posodo in čez poliješ zmiksano sadje ali sladki greh-okus jagoda. Okus prilagajam trenutnemu navdihu, če imam rajši jogurtov okus, dam več navadnega jogurta, drugič več kisle smetane in tretjič več sladke smetane. lp pat

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

23. dec 2007 22:18

Jaz sem ravnokar naredila bel in temen čokoladni mousse:

3 rumenjake segreješ na kopeljo, miksaš, vmešaš not stopljeno želatino, zmiksaš.  Dodaš malo ruma not. Stopiš šokoldao, jo vmešaš skupaj s stešeno sladko smetano v jajčno maso. Thats it! Naredila bom žličnike, prelila z omako iz gozdnih sadežev...

Druga sladica bo refoškov sorbet. Vanilijev sladoled plus refošk, zmiksamo v mešalniku, če je pregosto še malo mleka.

 

Fritule s cimetom bojo pa tako ali tako...

 

 

lidka

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

25. dec 2007 21:54

hja...tale sladica "sočna bomba" je izvrstna, ampak nekaj je šlo narobe pa nevem kaj.. Glede na to da nisem mogel čakati do danes zjutraj sem jo naredil včeraj, delal točno po receptu le da sem dodal majno vrečko želatine v prahu...ampak sladica se ni strdila...zakaj ne?? Želatino sem naredil po navodilih z vrečke, torej: 4 žlice vode + vrečka želatine, počakati da nabrekne in nato na štedilniku mešati da se raztopi a nesme zavreti...ok, to je šlo... Potem sem zmešal jugurt in smetano ter vlil želatino notri, vse skupaj dal v skledo na hladno... Del sladice je bil strjen drugi del se je razlelzel po krožniku...notri sem našel tudi koščke strjene želatine Kljub vsemu je bila sladica zeloooo dobra , sploh z borovničevim prelivom... Sumim da nisem dobro vmešal želatine ( me je bilo strah da bo smetana postala puter), ali pa jo je bilo premalo - želatine namreč Kaj naj storim naslednjič....delam po orginal rceptu brez želatine....ali naj delam z želatino toda drugače... Prosim za nasvet!! Escada

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

25. dec 2007 22:07

Žželatino počasi vlivam v smetano med stepanjem, tako, da se stepa skupaj. Potem dam na hladno in je res trdo. katka

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

25. dec 2007 22:47

katka lopatka je napisal/a:
Žželatino počasi vlivam v smetano med stepanjem, tako, da se stepa skupaj. Potem dam na hladno in je res trdo. katka
ja kaj pa jogurt ??? Escada

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

25. dec 2007 23:01

Jaz bi tako, kot piše v receptu... Smetano bi posebej stepla z želatino (če že...), potem pa dodala v jogurt. Res pa je, da z jogurtom in želatino še nisem delala, v tem primeru bi dala trd jogurt, za rezultat pa na žalost ne morem komentirat, ker nisem preizkusila recepta. katka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

25. dec 2007 23:09

Jaz sem šele pri Goljatu dojela keč želatine. So mi prej 100x povedali in razložili, rezultat podoben Escadinemu... Zdaj pa znam.

Želatino namočiš, malo pogreješ v MW, potem jo ohladiš, da postane mlačna ali nekaj temu podobnega. Potem jo hitro in na veliko vmešaš v kremo, mešaš kot nor... Thats it. (ker če vmešaš toplo želatino v mrzel jogurt in smetano je polomija že tu...). 

lidka

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

26. dec 2007 11:12

Escada, poskusi na moj način. Želatino namoči, segrej, nato mešaj, da se želatina malo ohladi. Po kapljicah dodajaj tekočino v želatino (pribl. 1, 1,5 dl tekočine - jogurta, smetane...) in hkrati mešaj, da se želatina lepo razporedi. Če se ti slučajno začnejo delat grudice, lahko še enkat segreješ in nadaljuješ s postopkom. Mešanico želatine in tekočine nato počasi in med mešanjem dodajaš v smetano, jogurt ali karkoli že imaš.

 

stana

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

26. dec 2007 11:36

hvala vsem za nasvete...evo pravkar se hladi in ko bo zadeva prevrnjena na krožnik jo poslikam, seveda pod pogojem če bo uspela...ah nič , tudi če se razleze vam prpopam fotko ( kje pa piše da morjo bit vse sladice oh in sploh lepe na fotografijah, saj se nam včasih tudi kaj ponesreči ) Sicer pa sem uporabil želatina fix ki ne potrebuje segrevanja in ni grudic - no ja, vsaj na vrečki tako piše, če se pa Dr. Oetker laže, vam poročam. Ampak ko sem prvič sladico naredil in jo probal, sem skraj dol s stola padel kako dobro mi je to bilo sploh zato ker obožujem smetanov jogurt z borovnicami od celjskih mlekarn in ga včasih tudi cel karton kupim in dobesedno "požrem"...tole je pa cenejša različica in več kot boljša... Escada

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti