Vegi-mesno božična večerja

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

22. dec 2007 21:51

ejga, najlepša hvala. Mi lahko še poveš, katero sojino omako kupuješ? Enkrat sem namreč kupila eno, ki nam ni bila všeč in je večji del romal v smeti. Hvala, župca

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

22. dec 2007 22:22

Župca, da nisi dala preveč sojine omake? Tudi jaz sem jo prvič dala preveč, sedaj pa jo uporabljam v manjših količinah in je dobro. katka

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

23. dec 2007 9:42

za koliko oseb nastane tega lososovega zloženca? plopsa

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

23. dec 2007 11:30

Plopsa, tega je kar precej, sicer pa odvisno, koliko kdo poje...Zadnjič je pri 4 osebah pojedlo pol, pa ne, da ga ne bi marali katka

slovinkita  

član od: 6.3.2006

sporočila: 248

23. dec 2007 12:02

župca, mi kupimo ponavadi superior LIGHT, pa ni lahka po kalorijah ampak na soli:) drugače pa za kakšno marinado uporabim tudi z okusom gob, je pa temna (dark) tako da je bolj slana in jo ne dam dosti. lp, sara slovinkita

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

23. dec 2007 12:07

ali se to lahko naredi en dan prej(lososov zloženec namreč) in ali to potem samo narežem in postrežem ali je potrebna še kakšna solatka poleg kaj kislega ali ostrega ? plopsa

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

23. dec 2007 12:16

Plopsa, če boš delala lososa samo za 2 povabljena vegetarijanca, potem lahko narediš tudi tako: zmešaj sir stila Philladelphia s koščki prekajenega lososa. Začini s koprcem. Silikonski modelček obloži z rezinami zelo na tanko narezanih kumar in sicer tako, da je prekrito dno, na robovih pa kumare gledajo čez. V modelček naloži pripravljeno kremo in zapogni robove kumar. Močno ohladi (najbolje, da res pripraviš dan prej). Potem naloži na krožnike, na solatno posteljico. To pripravi iz motovilca, nasesekljanih orehov, rozin, vse pa začini z lahko polivko iz zrnaste gorčice. Mamamiin zloženec lahko pripraviš dan prej. Brez problema. Kljub vsemu pa je to hladna jed in je nekoliko bolj primerno za predjed kot glavno jed. K prekajenemu lososu se zelo dobro prilega gorčična omaka in hren. fresh

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

23. dec 2007 12:35

poglej, če želiš postreči z dobro, a tudi lepo hrano in brez hitenja in veliko dela - lososov file se tako hitro speče, zakaj komplicirati? Mariniraj ga z malo kopra in limone, potem pa speci bodisi v ponvi, bodisi v alu foliji v pečici, dodaj malo konjaka, sladke smetane, soli in popra. V ponvi ga boš spekla v 10 minutah, v alu foliji pa na 180 stopinjah v 20 minutah. Zraven lahko daš rezino ali dve sirovega štruklja ali skutinega žličnika s špinačo, ali sploh malo dušene špinače, morda karameliziranega korenja - za barvo na krožniku. Zadnje čase se solate bolj nudijo kot predjed ali vmesna jed - ker se k hrani ponudi ustrezno vino, ki s solato nekako ne gre. Lisa

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

23. dec 2007 12:37

u kakšna krasna ideja, to pa lahko naredim za vse in postrežem kot predjed, pa še danes bom naredila zvečer ko bo vse mirno v hiši!, kaj pa bi potem lahko ponudila kot glavno jed? za mesojedce imamo klasične dunajske zrezke, puranove roladice v vinski omaki, makaronova solata, vem da bosta jedla makaronovo solato ampak kaj bi njim lahko dala kot nam meso? kaj bi lahko spacala v omaki?aja pa korenčkov pire krompir za poleg roladic. plopsa

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

23. dec 2007 14:09

Kaj pa če tudi vegetarijanskim gostom pripraviš roladice, le, da malo drugačne. jaz sem za vegetarijance že parkrat naredila ogrovtove zvitke z nadevom iz prosene kaše in kozjega sira. Glede na to, da tisti pravi vegetarijanci prisegajo tudi na zdravo hrano, jim je to zelo všeč. Liste ohrovta blanširaš. Čebulo prepražiš in nanjo daš nekoliko razmehčano proseno kašo. Dodaš česen, nekaj narezanega ohrovta, lahko dodaš še kakšno pinjolo, itd. Začiniš po okusu z zelišči, soljo in poprom. V maso vmešaj nariban kozji sir. Nadevaj ohrovtove liste in jih tesno zvij (najprej zapogni proti notranjosti in potem zvij- pa trdi del lista ali potolci ali ireži). Nadevaj jih v namaščen pekač, potresi z naribanim kozjim sirom in zapeci v pečici. Zraven bi ponudila kakšno lažjo smetanovo, vinsko omako, vse skupaj potresla s prepraženimi pinjolami in dodala korenčkov pire. Po mojem bi bila jedca zelenjave zelo zadovoljna. Pa še najlepši del tega- lahko do polovice pripraviš že danes, jutri pa samo dokončaš. fresh

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti