Ponesrečeno pecivo - kaj sedaj?

tanca  

član od: 13.6.2004

sporočila: 76

tema odprta - 22. dec 2007 9:12 | ogledi: 2.871 | odgovori: 13

Danes zvečer bi morala na zabavo prinesti torto, pa ni ravno uspela, saj je tako bledega okusa (temen biskvit, skutno-jogurtova krema), da je ne bi nosila nikamor. Kaj pa sedaj? Imate kakšen predlog za dobro ekspres pecivo?

tanca

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

22. dec 2007 11:43

Ne obremenjuj se, nesi to, kar je ratalo. Ko jo bodo pojedli, ne bo nihče več ničesar vedel ... Ne govorim na pamet: moji bivši sem za prvi rojstni dan, kar sem jo poznal, pa še niti uradno nisva bila skupaj, spekel torto, se potrudil, da je izgledala popolno. Praznuje na Silvestrovo, in ko sem prišel k njej, je bilo okoli bajte vse ledeno. Stopim iz avta, primem škatlo, naredim dva koraka in pogrnem po tleh, kot sem bil dolg in širok. Vse skupaj je šlo k vragu, pojedli smo ostanke od mojega dvodnevnega truda. Dvomim, da se kdo razen mene danes še tega spomni, ampak v spominu je pa ostalo, da sem torto naredil in se potrudil. Zatorej, pogumno! LP Drejček

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. dec 2007 12:33

Sploh so pa torte boljše, ko odstojijo in se prepojijo, kajne? Torej danes. rimljanka

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

22. dec 2007 12:56

Iz nje naredi različne kroglice, lahko dodaš orehe, nutello ali stopljeno belo čokolado, kakšnen liker ali pomarančni sok, povaljaš v kokosu, mandljih, pisanih mrvicah, kristalnem sladkorju...Iz take zmesi lahko narediš tudi panje, če nimaš modela zanje, je dober tudi ožemalec za limono. Lahko narediš tudi druge oblikce, hruške, jabolka...položiš v papirčke in izpadlo bo super... katka

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

22. dec 2007 15:52

Jaz bi to torto na tvojem mestu kar odnesla na zabavo, saj mora bit kar osvežilna zadeva in sigurno ne bo ostala. emily

majdi  

član od: 18.11.2003

sporočila: 359

22. dec 2007 16:21

Tako sem jaz naredila iz biskvita za torto , ki se mi je monesrečil. Vmes sem skugala puding in fanj premešala in zmečkala z rokami. Naredila sem kroglice povaljala v kokosu in je prišlo super. Ti pa že imaš kremo, tako da lahko daš samo še kakšen liker not ali pa tudi ne  tako kot je rekla katka lopatka.

 

Majda

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

22. dec 2007 17:26

Nesi torto na zabavo in nič ne govori, da ni ratala. Če pa te kdo kaj vpraša, pa bodi diplomatska, lepo povej, da si se sam a zelo potrudila in sprobala en nov recept, da tako mora biti in pika. Saj bo zmanjkala, še preden boš kaj opazila.

 

Kyara

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

22. dec 2007 17:30

zmečkaj vse skupaj in naredi male kroglice katere povaljaš v kokos in voila,..zloži jih v obliki torte pa malo dekorja itd..... zadeva rešena plopsa

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

22. dec 2007 22:45

In Tanca, kaj si nazadnje nesla na zabavo? lp saš

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti