Obliv za torto iz bele milke?

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

22. dec 2007 20:52

Pa ali je sploh potem lepo mazavo za oblivat? Prej sem topila brez maščobe in ni bil preliv nikoli tako "lep", če se lahko tako izrazim. katka

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

22. dec 2007 21:10

Ja, ne vem povedati proizvajalca, vendar sem jo kupila v Sparu, čokolada za kuhanje, nisem še vidla čokolado, da bi se tako svetila, jutri grem v Spar, pa če te zanima ti povem kaj več.

Jasno če daš v hladilnik da postane mal bolj " motna" vendar, da jo pustiš ne vem, kakih 5 minut na sobni temeperaturi, se ponovno sveti. 

lp 

Anamarija

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

22. dec 2007 21:19

No velja, boš poročala. katka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

23. dec 2007 10:24

Meni je ravno z njo lepše ratalo kot s tisto, ki se dobi na pekovskem oddelu in je pakirana po kakih 6 velikih koščkov skup, tista se mi pa ni hotela lepo stopit. Tak da zdaj belo Milko kupujem, čeprav sicer nimam preveč rada Milke, meni je zakon Gorenjka, samo kaj, ko pa ne delajo bele čokolade, vsaj jaz je še nisem našla... Veri

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

23. dec 2007 11:03

katka lopatka je napisal/a:
No velja, boš poročala. katka

 

Dobro jutro!

Taka je kot, da je oblita s prozornim damskim lakom za nohte.

Čokolada za kuhanje Granny, tovarna "Simka" Vranje-Srbija neto 360 g. cena  Eur 1,85.

Sicer se sveti tudi Kraševa Dorina, vendar malo manj, tole pa sem prej uporabljala. Jaz jih pojem tudi kar takoker so njami.

Lep dan

 

 

Anamarija

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

23. dec 2007 13:06

Pozdravljene! Imam belo kuverturo od Mannerja. Kako jo ve topite? Ali lahko dodam malo masla? Rada bi oblila nougatove kolačke s tem. Enkrat sem delala in dodala malo margarine, pa je vse skupaj izgledalo kot en velik poc - v glavnem samo za v kanto. Hvala! Moycaa

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

23. dec 2007 13:33

Zdravo! Če si kupila kuverturo, potrem ne dodajaj ničesar, ker je že pripravljena za obliv. V "navadno" čokolado pa se maščoba dodaja, da se lepše stali in maže. Bela čokolada vsebuje pravilloma veliko kakavovega masla, ki se strdi, ča ga segrevamo pri previsoki temperaturi (previsoko je pa kaj kmalu, mislim, da je 40 stopinj že preveč) - to sem prebrala v neki knjigi o čokoladi, ki je pa zdaj nimam pri roki, da bi si upala zanesljivo trditi. Lep pozdrav Sonja

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

23. dec 2007 13:48

Kot že rečeno, mojster kuverturam dodaja maslo. Delovne temperature kuvertur pa so za TEMNO 31°C, za MLEČNO 30°C in BELO 29°C. Potrebno je mešanje čokolad vsakih 20 sekund. Sicer si pa vse, kar je bilo tam, lahko prebereta na: http://www.moj-album.com/uredi/katka-lopatka katka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti