Obliv za torto iz bele milke?

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

22. dec 2007 8:34

Ma ja, saj sem ugotovila pri parih stvareh, da pa le ni tako "merodajen" katka

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

22. dec 2007 10:29

Kaj je morda tudi povedal zakaj se ne sme preliti z belo čokolado? Anamarija

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

22. dec 2007 12:08

Tud jaz sem poskušala z belo čokolado,tako obično, kot npr. Milka pa mi ni dobro izpadlo. katti

valči  

član od: 5.2.2006

sporočila: 197

22. dec 2007 12:30

Super se tudi obnese hoferjeva bela čokolada. Sicer sem delala kremo, mislim pa da bi bila vredu tudi za preliv. lp valči

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

22. dec 2007 12:51

Ma rekel je, da se sploh ne sme delati prelivov iz navadnih čokolad, ker le-ti ne uspejo zaradi sestavin oz. njihovega nepravega razmerja (nisem pa nikoli brala sestavin, priznam). Vem samo, da mi z belo milko ni nikoli uspel, sedaj z Mannerjevo kuverturo in enako količino masla pa je super. Za druge znamke pa ne bi vedela, ker jih še nisem preizkusila. katka

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

22. dec 2007 14:56

Hej katka, ko si ravno o beli kuverturi. Danes imam namen piškotke pomakati v njoo. Jo samo stopim, sej ubistvu za to ne rabim nič margarine zraven dajat, al kak?

Če pa krasiš pišotke z marcipanom, pa daš odspod mal marmelade, sem prebrala. A lahko nasvet še za to?

Aha, pa še neki. Kako gredo srebrne perlice na piškotih, a bojo mogoče pretrde? Da si ne bi slučajno kdo zob zlomil.

katti

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

22. dec 2007 16:47

Lopatka imam še eno vprašanje, vidim, da obvladaš, povejmi zakaj v čokoladni preliv dajate maslo?

A, ni to preveč mastno potem? 

Hvala za odgovor!

Pa lepo nedeljo vsem!

Anamarija

seherezada  

član od: 19.11.2006

sporočila: 256

22. dec 2007 18:04

Včeraj sem jo topila prvič in se mi je zelo posrečilo. Malo olja sem pokapala po njej in zmečala v MVP, nato pa premešala z vilicami in sploh ni bilo zrnasto. Na srednji moči, ne na najvišji, mogoče je v tem štos, da ni postala zrnasta. seherezada

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

22. dec 2007 18:32

Katti, topim vedno z maščobo, da je glazura lepo gladka in svetleča in se lepo obliva (drugače ni). Za piškote (ki jih pač ne režemo), dam kokosovo maščobo in je res dobro, za pecivo, ki ga pa nameravamo rezati, pa maslo. To je odgovor tudi anamariji1, na maščobo pa bomo po novem letu pazili hehe . Piškotov z marcipanom še nisem krasila, ampak spodaj daš lahko marmelado ali čokolado. Meni je v bistvu lepše s čokolado, pa se mi zdi, da tudi po okusu bolj paše. Perlice na piškotih pa so morda bolj za tiste piškote, ki jih ne bomo jedli, ampak bodo za okras (recimo za na jelko ali pa v kakšnem aranžmaju...), no sem ter tja je kakšna čisto fajn, samo ne pretiravat, mogoče samo na sredi za rožico ali zvezdico ali kaj takega. Čokolade ne smemo segrevati več kot na cca 30 stopinj (sicer je to za vsako čokolado drugače, vendar ne gre komplicirati....). Pri topljenju v MV je zaželjeno mešanje čokolade vsakih 10 sekund, daš noter, čez 10 sec vzameš ven, premešaš, nato spet noter za 10 sec, premešaš in tako ponavljaš do tekočega stanja, kar je recimo eno minuto, odvisno od MV. Če nimaš MV isto narediš v navadni pečici na najnižji temperaturi (Goljat). katka

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

22. dec 2007 20:03

Se mi je kar zdelo, da zaradi tega dajete maščobo, vendar ni potrebno, ker se sveti ravno tako tudi če jo ne daš, res Anamarija

 

P.s. A ja, Katka, hvala za odgovor!

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 22. dec 2007 20:03:59

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti