Novoletni okraski

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

16. dec 2009 10:47

ALJA3, simpatične kroglice lahko narediš todi čisto preprosto iz aluminijaste kuhinjske folije. Odtrgaj kos fojije in jo zmečkaj v kepo ter toliko časa stiskaj, da nastane lepa okrogla žogica. Vrvico za obešanje vtakni v kepo med mečkanjem (na začetku), na koncu pa naj ti iz krogle štrli le toliko vrvice, kolikor jo pač rabiš za obešanje.

Na ta način lahko naredita s hčerko veliko kroglic različnih velikosti - za večje si pomagaš s časopisnim papirjem (da pač privarčuješ s folijo). Najprej naredi trdo kepo iz časopisa, vstavi vrvico, nato pa kepo ovij še z alu-folijo.

Če radi barvata, krogle še z belo barvo (lahko navaden jupol ali gosta tempera) kar s prsti ali pa z dobro "odcejenim" debelim čopičem ali pa s krpico, namočeno v barvo, neenakomerno pobarvajta, pa bosta dobili srebrno - bele snežene kepe

Mojca

2.2.  

član od: 3.1.2008

sporočila: 37

17. dec 2009 7:19

jaz pa ičem kakšno stran za izdelavo snežink da bi jih izrezala iz papirja vendar neznam jih tako sama lepo oblikovat. 2.2.

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

17. dec 2009 12:39

se eno stvar sem se spomnila, ampak ne vem ce jo bom pravilno opisala. Narezes vec kvadratov ali krogov, jih prepognes na cetrtine ali sestine, potem pa rezes zareze (pa ne do konca) izmenicno iz ene in druge strani v pravilnih razmakih. Najlazje je, ce narezes na priblizno 2cm razmakih najprej na eni strani , potem pa se na drugi. Ko potem to poravnas, lahko sredino lepo potegnes. Potem pa te kose skupaj lepis, izmenicno na sredi oz. na robovih. Na koncu vse skupaj poljubno raztegnes. LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

18. dec 2009 18:19

Zadnjič sem videla v eni trgovini prav zanimivo okrašeno smrekco.Na pokrovčke za kozarce za vlaganje so bili nalepljeni krogci iz risalnega papirja na katerih so bili naslikani zimski motivi v modri in beli barvi.ne vem sicer natančno,vendar se mi zdi,da so motivi najprej narisani z belo voščenko,nato pa je čez pobarvano z modro vodeno ali pa tempera barvo. Naj vsak dan bo s soncem obsijan

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

18. dec 2009 19:03

jancka je napisal/a:
Kaj takega, morda? http://www.marcels-kid-crafts.com/snowflake-patt Tu pa jih je res dovolj za vse - od najbolj enostavnih do najbolj zapletenih. http://www.papersnowflakes.com/ jancka
Ja, lahko izrežeš samo preproste like in tudi lepo pride, mi jih potem nalepimo še na moder kartonast papir okrogle oblike le malo večji kot je snežinka in z vrvico obesimo na police. Ali pa kot je že bilo omenjeno zvezde na okna ali pa hribčke in hišice gor, to smo imeli lani in pride zelo dobro, pa še iz navadnega papirja se dela... lp terakota

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

19. dec 2009 16:01

emina je napisal/a:
Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Mi smo mnoga leta nazaj iz tršega papirja sami izrezali in naredili različno velike kocke in jih nato zavili v okrasni papir, prevezali z okrasnim trakom in obesili na drevo. Enostavno, super poceni in vsi smo sedeli za mizo, ustvarjali in se pogovarjali. [abozicek][prazniki]

[cevlji-rdeci] Vanja
to smo tudi mi delali! joj sem že pozabila na te lepe trenutke, ko smo ustvarjali... lp!
Ja in kaj vas zadržuje, da ne delate več? Mi namreč, pa smo stari bumbarji, delamo to še vedno. Sedimo za mizo, režemo, lepimo, packamo z barvami, sukancem..... in se pogovarjamo. Ni lepših trenutkov. Predlagam, da kar začnete znova, saj še ni prepozno. lp Vesna

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

19. dec 2009 18:02

Živjo! Pomaranče lahko enakomerno narežeš na kolobarje in posušiš na radiatorju,lahko jih tudi pošpricaš z zlatim sprayem, nato pa s šivanko spelješ sukanec čez kolobarje in dobiš zelo lepe novoletne okraske. LP ;) mala zelena

emina  

član od: 15.10.2006

sporočila: 126

20. dec 2009 15:28

[citat=--Reca--][citat=--emina--][citat=--Vanja_v_ZDA--]

Mi smo mnoga leta nazaj iz tršega papirja sami izrezali in naredili različno velike kocke in jih nato zavili v okrasni papir, prevezali z okrasnim trakom in obesili na drevo. Enostavno, super poceni in vsi smo sedeli za mizo, ustvarjali in se pogovarjali. [abozicek][prazniki]

[cevlji-rdeci] Vanja[/citat] to smo tudi mi delali! joj sem že pozabila na te lepe trenutke, ko smo ustvarjali... lp![/citat] Ja in kaj vas zadržuje, da ne delate več? Mi namreč, pa smo stari bumbarji, delamo to še vedno. Sedimo za mizo, režemo, lepimo, packamo z barvami, sukancem..... in se pogovarjamo. Ni lepših trenutkov. Predlagam, da kar začnete znova, saj še ni prepozno. lp Vesna[/citat Ne vem, res ne vem, letos se nisem spomnila na to... lp!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti