Medvedje šape ali podobno

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

tema odprta - 23. avg 2002 7:46 | ogledi: 6.415 | odgovori: 6

Pred kratkim sem kupila modelčke za piškote-medvedke (aluminijasti modelčki). Nekajkrat sem že poskusila speči piškote v njih, pa se je vedno prijelo. (brez skrbi, sem namastila modelčke in pomokala, tudi z drobtinami sem poskusila).

Ali ima kdo recept kaj bi se dalo v njih speči?

Spomnila sem se tudi, da so v podobnih včasih pekli medvedje šape (mislim, da se tako reče), a recepta nimam in ga nisem našla v bazi.

Prosim za pomoč.

Barbara Cuzak  

član od: 20.3.2002

sporočila: 108

23. avg 2002 11:08

Ko vlivaš testo v model, ali se namazane in namokane površine kakorkoli primeš, s tem jo poškoduješ in se ti na tistem mestu prime. Potrebno je pekač namazati pozorno s čopičem za mazanje, in potem pomokati. Če delaš to tako pozorno kot moja mama (to naredi na en dva tri) se ji še vsaka stvar prime. Ravno včeraj sva pekli potico, modele se jaz dobro namazala in so potice kar padle iz modela. Medvedje šape, ki jih jaz poznam se ne pečejo v modelih, to so iz kvašenega ali listnatega testa z orehovo filo namazene šape, oblika pa je kot škrbast glavnik in se ne vlivajo nikamor. oooooooooooooooooooo oooooooooooooooooooo oo ooo ooo ooo oo oo oo ooo ooo ooo oo oo nekaj takega, če si lahko predstavljaš Barbara Cuzak

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

23. avg 2002 11:52

Hvala lepa Barbara, mimogrede, kljub obilici domišljije si nisem mogla predstavljati kaj naj bi tisti o-ji pomenili. Bom pa se pri mazanju modelčkov še bolj potrudila. Čopiča za mazanje tudi nimam, a ga bom nabavila. Spomnim se, da je moja mama, ko sem bila še otrok, pekla medvedje šape v modelčkih (verjetno je to drugačen recept, se pa spomnim okusa po orehih, bilo je krhko, še najbolj podobno orehovim rogljičkom-po okusu in krhkosti). Žaj je ni več, da bi jo vprašala. Jaz sem v mojih modelčkih pekla biskvitno testo, kar verjetno ni najbolj primerno. Še vedno pa iščem RECEPT za pecivo, ki se lahko vlije ali vstavi v moje modelčke.

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

23. avg 2002 12:43

Tortica, medvedje šape se res pečejo v modelčkih. Mislim, da imam doma recept. Bom poiskala in ti ga napišem, vendar šele v ponedeljek. sabrina

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

23. avg 2002 16:50

Dan TORTICA, EVO RECEPT ZA MEDVEDJE ŠAPE: 50 dak moke 25 dak margarine 25 dak zmletih orehov 25 dak sladkorja v prahu 3 jajca sladkor v prahu za posipanje Iz vseh naštetih sestavin omesimo testo in ga damo za pol ure na hladno. Modelčke s pomočjo čopiča namažemo z rastopljeno margarino,posipljemo z moko ,ter nekje tričetr modelčka napolnimo z testom.Spečemo.Ohlajene potresemo z sladkorjem v prahu.Najboljše so ko,nekaj dni čakajo na sladkosnedneže. POZDRAV MARTIKA Marta

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

26. avg 2002 7:34

Recept za kokosove medvedje šape: 25 dkg masla 30 dkg kokosove moke 25 dkg sladkorja 1 skodelica olja 2 skodelici (za črno kavo) mleka 1/2 pecilnega praška moka po potrebi malo masla in moke za modelčke Iz sestavin zamesite testo, moke pa dodajte toliko, da se testo ne lepi, ampak pazite, da ne bo pretrdo. Pečene šapice lahko okrasite z raztopljeno čokolado. MEDENE ŠAPE 35 dkg ostre moke 20 dkg margarine 20 dkg sladkorja 4 velike žlice medu 1 jajce 1 skodelica mletih orehov 1 vanili sladkor 1 žlička pecilnega praška 1/2 žličke cimeta Moko pomešajte s pecilnim praškom in cimetom, dodajte sladkor, vanili in orehe. Dodajte narezano margarino, med jajce in dobro zamesite. Testo naj 1/2 ure počiva. Modelčke namažite z margarino ali maslom in posujte z moko. Modelčke ne napolnite čisto do vrha in jih pecite cca 15 minut na 180 stopinj. Še vroče šapice poberite iz modelčkov in povaljajte v sladkorju v prahu. sabrina

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

26. avg 2002 8:08

Sabrini in Prekmurki lepa hvala za recepte. V kratkem jih bomo preiskusili !

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti