Kje kupiti modelček za piškote?

janja512  

član od: 9.2.2003

sporočila: 282

tema odprta - 19. dec 2007 15:00 | ogledi: 6.752 | odgovori: 20

Pozdravljeni! Spet se obračam na vas... za letos sem se odločila otrokom (in malo večjim otrokom) za božička podariti velik linški piškot (sem jih že videla v pekarnah, so veliki kot krof, približno). Zdaj pa me zanima, kje naj dobim tako velik modelček? V Merkurju sem že iskala, imajo klasične krogce za linške kekse, vendar so majhni (premer 4cm), jaz bi pa rada ene 8-10cm premera. Recimo tak modelček kot je za izrezovat krofe, le da ne bi bil gladek, da bi bil malček nazobčan, kot rožica (ma saj poznate, tisti klasični okrogli modelčki za kekse).

Res bi vam bila hvaležna za kakršen koli namig. Aja, Pekarna Vrhnika odpade, ne bom se samo za en modelček vozila tja iz N.G. Mogoče kaki večji centri, ala" Mercator, Špar... Že vnaprej hvala.

londonska rezina  

član od: 1.6.2006

sporočila: 312

19. dec 2007 15:06

Pa jih sama "nazobčano" izrežI ! londonska rezina

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

19. dec 2007 15:12

Ob obodu navadnega kozarca obreži z nazobčanim koleščkom in to je to.

janja512  

član od: 9.2.2003

sporočila: 282

19. dec 2007 15:15

Sem že na to pomislila, da bi jih obdelala z nazobčanim koleščkom (ki ga uporabljam pri rezanju trakov za pite), vendar... potem ne bosta po 2 in 2 kroga enaka, da bi jih potem lepo "zlepila" skupaj... no ja, v najslabšem primeru se bom poslužila modela za krofe...

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

19. dec 2007 15:43

Ponekod se dobijo taki modelčki, ki jih je noter veliko, in sicer od kroga premera 10 cm navzdol (ene 10 kosov ali še več). Videla sem tudi nazobčane, ki bi verjetno prišli v poštev pri tvoji zamisli. Od kje pa si? matilda

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

19. dec 2007 16:06

Kaj pa če bi kupila take male modelčke, ki se uporabljajo za peko testa za sadne košarice. Če si predstavljaš velik model za to testeno podlogo (recimo za skutno torto ali za sadno z želejem, tisti, ki ima kanalček okoli...), jaz imam take tudi mini modelčke za te sadne košarice. Ali pa kalupi za puding so tudi v obliki rožice, sicer višji, samo so te oblike, kot ti rabiš in tudi rezala bi lahko z njimi. katka

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

19. dec 2007 16:06

Kaj pa če si pomagaš s posodo. Poišči posodo, ki je primerno velika (verjetno bol lonček) in ga položi na testo samo toliko da boš dobila obliko, potem pa s koleščom izreži....

evamaja  

član od: 14.6.2007

sporočila: 222

19. dec 2007 16:11

matilda, saj je že napisala. V skrajnem primeru draga Janja512 lahko rožice narišeš na papir in potem položiš na testo in obrežeš. Res bi vam bila hvaležna za kakršen koli namig. Aja, Pekarna Vrhnika odpade, ne bom se samo za en modelček vozila tja iz N.G. Mogoče kaki večji centri, ala" Mercator, Špar... Že vnaprej hvala. evamaja Sporočilo je spremenil(a) evamaja dne 19. dec 2007 16:15:08

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

19. dec 2007 16:14

Aha, sem spregledala... se opravičujem. matilda

janja512  

član od: 9.2.2003

sporočila: 282

19. dec 2007 19:33

Katka lopatka: na tiste modelčke kot so košarice, se pa sploh nisem spomnila, hvala ti! Jih bom poskusila poiskati v Merkurju, pred časom sem jih videla (so mini pekački kot za neke sadne pite, ja). Sem se sicer res spomnila malo pozno, če bi se prej, bi mi prišla mogoče tudi Pekarna Vrhnika prav Hvala tudi vsem ostalim za nasvete, čeprav sem se sprijaznila (v primeru da ne bom dobila primerno velikih pekačkov za košarice), da bodo gladki okrogli (krofovski) in bom za "luknjo" zgornjega piškota uporabila najmanjši modelček zvezdice za piškote, mislim, da bodo ravno tako lepi. Še enkrat hvala, ve ste resnično zakladnica idej!

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

19. dec 2007 21:26

Čist tko iz dna spomina, že pred nekaj časa si je moja mama kupila od "tuperware" modelčke za piškote, te so imeli tam v tem kompletu velik krog nazobčen, kot iščeš, povprašaj kakšno mamo prijatelice oz. prodajalko če imajo še v zalogi..

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecNikita
Kaj jutri za kosilo?gobica1402
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti