Zavijanje daril

neznan uporabnik

tema odprta - 19. dec 2007 11:35 | ogledi: 12.684 | odgovori: 6

Lepo pozdrav!!!

Rabila bi kakšne ideje, predloge in slike za zavijanje daril, ker grem namreč za praznike delati pa bi mi kakšna ideja prav prišla z tega področja. zavijanje je pa mislim da bolj na podlagi zavitih škatelj.

a mogoče kdo zna opisat kako se naredi kakšna mašnja???

hvala za odgovore...

jaja pa sej vem da je smešna tema, sam ponavadi imate zmerom dobre ideje...

lp

lovebeyba

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. dec 2007 11:58

Vse pentlje se naredijo tako, da zvežeš dve ali več zank skupaj.... Jaki opis, mar ne. S tekstom opisovati, kako se zavija, to je približno tako uporabno kot poslušati arhitekturo, risati dramo ali pa jesti televizijo.... Odpri oči in potem to tudi uporabljaj! Poglej, kako so kakšne škatle zavite - je polno izložb z zavitimi škatlami, poglej, memoriraj. Pa poglej, kako prodajalke in cvetličarke zavijajo stvari. Glej in se uči! Pa malo čekiraj barvno skalo, da ne boš nemogočih barvnih kombinacij zlagala in malo glej, kakšen papir se s kakšnim lepilom lepi. Vendelina jr.

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

19. dec 2007 12:01

Joj jaz sem obsedena z aranžiranjem. Tako da imam zelo drag hobi. Skratka od pripomočkov imam doma toliko stvari, da sem si omislila "aranžersko sobo" pri starših doma. Hvalabogu, da imajo tako veliko bajto. Vedno sem gledala cvetličarke kako so mi aranžirale darila, pa sem mislila to bi znala tudi sama pa še za pol manj dnarja. Skratka najbolj simple če maš za ovijati škatle je, da jo zaviješ v enobarven papir, čez mašlček v drugi barvi ki se naj ujema, gor pa jaz s pištolo (ne pride več kot 15 € skupaj z vložki) nalimam razne dodatke, ki jih veliko kupim še več pa se jih dobi zastonj v naravi. Letos sem s pašmana npr. prinesla ogromno brinovih jagod, enih posebnih okroglih kuglic v rumeni in rdeči barvi, doma pa maš storžke, želod, žir, koruzno listje ipd. Uporabi svojo domišljijo, pomisli če si kdaj gledala kakšno svetličarko zraven. Uporabi kakšno zlato žico za povezovanje (bauhaus-ni več kot 2 €) in to je to. Ni lepšega kot doma zavito darilo. Mašlček pa se najlepše naredi, če prelagaš kak trak (meni so všeč iz jute ali kaj podobnega) na koncu pa na sredini povežeš s kakšnim trakcom iz rafije ali kaj podobnega. Joj nimam slik v službi, da bi ti poslala. Začetnica

neznan uporabnik

19. dec 2007 12:08

jaz ubistvo tega ne bom delala doma...prek študenskega servisam grem delat za par dni, tako da bo vse kar rabim tam, saj ideja ubistvo ni problem...problem se mi zdi da so stranke da bodo nezadovoljne... z mašnicami se pa zafrkavam že danes nekaj časa pa se mi vse "sfiži" po domače povedano... lovebeyba

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

19. dec 2007 12:20

Pentlja: širok trak (ok. dva cm) večkrat ovij okoli roke (dlani). Potem ga snami, stisni na sredini in malo obreži. Na stanjšanem delu potem zaveži s tankim trakom (ok. pol cm) in pentljo lepo razpri. Ne znam drugače povedati, verjetno zgleda res kot "poslušati arhitekturo", upam pa, da ti bo vsaj malo v pomoč. Atina Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 19. dec 2007 12:21:32

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti