Nakupi v avstriji in italiji

mkatarina  

član od: 22.4.2013

sporočila: 9

28. okt 2014 12:30

Hvala za vse odgovore, MZM sem vesela tudi za podatke iz Italijanskih trgovin. Sem iz osrednje Slovenije tako da mi je vseeno na katero stran grem, samo da se bolj splača in manj preplača.

Kje pa kupujete v Italiji, so kakšne trgovine ki jih še posebaj priporočate ali je vseeno v katero grem.

 

Lp

mkatarina

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

28. okt 2014 13:00

Ja MZM, sam je pa treba še povedat kakšne kvalitete je kalodont in ostala sredstva za osebnno on občo higieno. Sploh če kupavaš v Lidlu al pa Famili :)

 

hedonist

Nomen  

član od: 13.3.2012

sporočila: 135

28. okt 2014 13:15

Hedonist, motite se.  Pri nas redno (je pa res, da so nam italijanski trgovski centri bliže od slovenskih) kupujemo pralni prašek, zobno pasto, tuno, čistila in detergente, toaletni papir, kavo, testenine (pa še kaj bi se našlo)... Priznanih blagovnih znamk po bistveno nižji ceni kot pri nas in predvsem boljše kvalitete. Ne splača se kupovati mesa, ker je bistveno dražje, in mlečnih izdelkov, ki so po mojem skromnem mnenju zanič.

Nomen

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

28. okt 2014 14:24

Ko smo ravno pri Lidlu in zobnih pastah, njihova je bila med najbolje ocenjenimi na testu ZPS, če ne celo najboljša.

Loni Makaroni

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

28. okt 2014 14:31

Da bila je ocenjena kot najboljša.

Sicer pa mene so čisto navdušili njihovi oreščki, ki jih imajo po novem in pa polnozrnate testenine, ki so veliko bolj ugodne kot drugje...

testeninca

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

28. okt 2014 15:10

hedonist je napisal/a:

Ja MZM, sam je pa treba še povedat kakšne kvalitete je kalodont in ostala sredstva za osebnno on občo higieno. Sploh če kupavaš v Lidlu al pa Famili :)

hedonist

 

Ja, imaš prav, sem bila prej površna: govorim o enakih izdelkih, enakih velikostih kalodonta in ostalega.

lp

mzm

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

28. okt 2014 21:23

Midva sva se zadnjič ustavila v IKEI pri Gorici, slučajno sva šla v tisto smer, in sva malo pofirbcala še v Coop, pogledala špecerijo. Izdelki, ki jih ponavadi kupujeva pri nas (v Italiji nakupujeva občasno), so bili približno od 15%-20% cenejši (na izdelek), presenetilo me je, da je bil cenejši tudi slovenski jogurt "iz zelene doline" (ni bila promocija- cca. 35 centov, kar je pri malo več kot evru že kar prihranek). Plus, izbira določenih stvari je večja, se strinjam z MZM in Nomen, da so toaletne potrebščine in še marsikaj drugega cenejše v IT. Seveda so cenejše tudi testenine (DeCecco, Garofalo), izbira pa je neprimerno večja kot pri nas. Manj plačaš tudi za Lindt čokolado, Nutello, in piškote Mullino Bianco, parmezan, ...

Sicer se zdaj spravljava k naročanju testenin DeCecco po internetu, več kot 50 kg ti jih v tujino brezplačno dostavijo, na njihovi strani jih je približno 200 plus tipov. Imava dobre izkušnje (točnost, pravilnost naročila).

Če si malo izračunaš kaj približno kupuješ/rabiš, se ti po mojem mesečni nakupi v tujini (Avstrija/Italija) izplačajo.

LP,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Saša

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. okt 2014 4:36

Sashika je napisal/a:

 

Sicer se zdaj spravljava k naročanju testenin DeCecco po internetu, več kot 50 kg ti jih v tujino brezplačno dostavijo, na njihovi strani jih je približno 200 plus tipov. 


Saša

 

Sashika vem, da si poročena z Italijanom...če boš naročila 50 kil paste...ja za koliko ljudi ali koliko časa pa je toliko paste. 

Vanja

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

29. okt 2014 5:47

Mislim, da špecerijo in tudi oblačila naši zahodni sosedje kar pridno kupujejo v naših trgovskih centrih. Sploh meso in mesni izdelki so zanje zelo interesantni - to lahko trdim tako za Novo Gorico, Sežano in koper, kjer se tare italjanskih nakupovalcev. Ravno obratno kot je bilo pred 20, 30 ali še več leti.

Sicer pa sama zelo malo kupujem čez mejo - ne spomnim se kdaj sem nazadnje kupovala hrano, za obleko pa, ko mi je bližje Gorica kot Ljubljana in rabim kaj boljšega pogledam v Smart in še kam (bolj zaradi izbire in časa kot zaradi česa drugega).

tedyka

mkatarina  

član od: 22.4.2013

sporočila: 9

29. okt 2014 11:57

 Izgleda da ste same primorke tukaj.  hvala za vsa vasa mnenja. Me pa vseeno se zanima ce ima kdo kaksne izkusnje z nakupovanjem v Avstriji. Baje da je razlika v kakovosti velika pa me se cene zanimajo oz. vase izkusnje. Gremo konec tedna v Avstrijo pa bi se se v kaksni trgovini ustavili ce se izplaca, gorivo ze vem da imajo cenejse.

hvala in lep pozdrav

mkatarina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti