Nakupi v avstriji in italiji

jezek  

član od: 15.8.2007

sporočila: 129

20. dec 2007 13:17

Jaz imam do Celovca bližje, kot do MB, pa še cesta je neprimerno boljša. Navadno kupujem cotke za otroke, pa tudi kaj zase (H&M; C&A;New Yorker,...) Cene so morda za spoznanje nižje kot pri nas, ko pa so akcije, je pa čisto druga pesem. Ponudba je večja, kvaliteta zadovoljiva, če le ne nakupuješ v najcenejših trgovinah(kik). Približno enkrat na dva meseca sem v Celovcu, pa nimam nič slabe vesti. Kupujem pač tam, kjer mi je boljše, navadno pa tudi ceneje. jezek

mkatarina  

član od: 22.4.2013

sporočila: 9

28. okt 2014 7:48

Sicer tema že nakaj časa ni bila aktualna pa vseeno vprašam tukaj. Zanima me kakšno je danes kaj stanje s cenami hrane v Avstriji, se splača iti po večje nakupe tja ali ne? Z možem sva sicer malo gledala cene po spletu, vendar nisva zasledila nobene takšne spletne trgovine, pa tudi nemščine ne znava tako dobro.

Zanima me torej kam se splača iti v Avstrijo po hrano in gospodinjske zadeve če se sploh splača.

 

Hvala za vsak odgovor in lep pozdrav.

mkatarina

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

28. okt 2014 8:20

Če ti je do najbližjega nakupovalnega centra v Avstriji bliže kot do najbližjega našega, potem boš v akcijah že našla kaj, kar se bo splačalo. Drugače pa bi rekla, da ne.

Sonja

limonca26  

član od: 23.7.2006

sporočila: 304

28. okt 2014 8:57

Tudi sama sem šla večkrat čez mejo po hrano, vendar pa mislim, da se sedaj ne splača. Prijatelji iz Avstrije pa hodijo 1x mesečno k nam po špecerijo in pravijo, da je pri nas ceneje.

Ne vem, boš morala malo cene primerjat in se sama prepričati.

Kar pa se tiče oblačil, so pa čez mejo( Celovec ) večkrat ugodnejše pa še boljše kvalitete.

limonca26

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

28. okt 2014 9:17

Hrana je v Avstriji dražja kot pri nas, v Italiji pa še dražja. Tako da se nikakor ne splača , da bi namensko šla tja po nakupih . 

hedonist

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

28. okt 2014 9:49

V klasično fasungo ne, po kakšne dodatke, ki se jih pri nas ne dobi ali avtohtono italijanski, se pa vzame, ko se gre ravno mimo.

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

28. okt 2014 10:20

Točno tako..še mi,ki živimo ob meji ne hodimo več v nakupe v Italijo,razen kot je rekla Bannanna,po take izdelke,ki se jih ne dobi pri nas (takih je kar nekaj  )...drugače pa hrana nekje enake kvalitete je cenovno enaka ali pa ugodnejša pri nas.

Vrtejbenka

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

28. okt 2014 11:21

Še vedno povprečno na mesec in pol naredim nakup v Italiji.

Že samo pri eni zobni pasti (pri nas okoli 5€, v Italiji okoli 3€)imam pokrit strošek bencina, pri deodorantu amortizacijo, pri kremi za obraz in parmezanu se pa že denarnici smeje.(kombinacija ni obvezna)
Pomemben podatek: do te trgovine imam okoli 8 km.

Skratka, v Italiji je kozmetika za rajo (miši vključene) veliko cenejša, izdelki za osebno higieno tudi, enako čistilna sredstva in še kaj bi se našlo, potem pa seveda še kulinarični kotiček z njihovimi izdelki, od pelatov naprej (po besedah Človeka se mi že pri mozzarelli uha smejejo).
mkatarina, vem, da ti sprašuješ za Avstrijo, o kateri nič ne vem, je pa v naslovu teme tudi Italija, naj mi bo torej oproščeno.

lp

mzm

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

28. okt 2014 11:33

MZM, pa krekerjev ne pozabit . Imam par zadev zahodno od nas in par zadev severno od nas, katerim se nočem odpovedati. Ali jih pri nas nimajo ali pa so skoraj še enkrat dražji.

 

Loni Makaroni

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

28. okt 2014 12:01

Nisem, Loni, spadajo pa v kulinarični kotiček, ki je bolj kot, če sem poštena

lp

mzm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti