Nakupi v avstriji in italiji

tanjaj  

član od: 15.6.2007

sporočila: 918

19. dec 2007 17:12

mi pa občasno zavijemo v italijo po cujne manj v avstrijo, samo so pa cene skorj enake našim. ponavadi iskoristiva izlet in greva malo po kasu al pa na obalo. nedavno sem bila v Salzburgu in smo šli v njihov europark in je bil ogromen. edina trgovina ki sem jo obiskala je bila H&M. moram rečt, da sem bila prijetno presenečena, veliko popustov, velika trgovina in veliko stvari na izbiro. tanjaj

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

19. dec 2007 17:41

Velikokrat sem v italiji na službeni poti in tam imajo enega zelo dobrega trgovca, ki ga tukaj v bližini meje ni. Imajo krasno delikateso, vendar cene so višje ali vsak enake kot v Slov. V bistvu sem vedno kupovala Barilla izdelke, ki so bili cenejši kot pri nas za pol, venda,r ker se je hrana podražila tudi povsod po evropi, so se te testenine podražile skoraj na ceno pri nas. Torej ker živim v Lj. se mi ne gre, da bi tekala po svetu in gledala kje je kaj ceneje.Če je pa zaviti v bolj svetleč celofan mi je pa vseeno. swarovski

gajka  

član od: 16.4.2006

sporočila: 307

19. dec 2007 19:56

No hvala lepa vsem za odgovore.Mislim,da bom kar doma nakupovala.Čeprav mojga še ni prepričal oreng.Si bom pa mogoče naredila izlet tja do Celovca,pa bom spotoma skočila še v kakšno trgovino.Tako da bo volk sit in koza cela,saj veste kako to gre.Hvala lepa vsem. gajka

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

19. dec 2007 23:00

jaz hodim na fakulteto v trst tako da sem vsak dam tam in vam zagotavljam da so cene veliko nižje. celo kruh je cenejši na pol kile tudi do 0,50€. ycrna

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

20. dec 2007 0:34

hoj! v italiji siri, pa mogoče siri, sicer pa siri. in še nekaj, siri!! če to ni zadosten razlog, potem pa ne vem. raje nikoli več ne jem sira, kot da bi "plastko" plačevala po 20 eur!tako pa 1x na 10 dni skočim v mlekarno v gorici ( kjer najdražji siri redko dosežejo 12-15 eur ), kjer se založim z res fenomenalnimi siri ( pretežno italijanskimi ). GOSPAKATJA

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

20. dec 2007 9:51

Glejte vsak se ima pravico odločit kje bo kupoval. Je pa kruh v Italiji dražji kot pri nas in ne tako kot trdi ycrna. Kg kruha v Milanu( pekarne) stane v povprečju 4 eure, če verjamete ali ne. Seveda pa lahko kupiš tam tudi najosnovnejši kruh, ki je malo cenejši. swarovski

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

20. dec 2007 10:02

V Italiji so obcutne razlike v cenah od kraja do kraja.Nekaj kar je v Trstu 4 eure,je v Milanu 6, Palermu pa celo 8 ali obratno, pa govorim za cene osnovnih zivil,ker gledam skoraj vsak dan oddajo o cenah, kvaliteti zivil ipd. Kruh JE v poprecju kar precej drazji! lucka

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

20. dec 2007 10:48

Mi gremo ravno danes v Graz. Najprej po nakupih, potem pa v center do mestne hiše na božični sejem. Se malo pogret z kuhanim vinom. Pa zelo lepo imajo okrašeno v starem delu mesta. Čisto drugačno vzdušje kot pa v Mariboru. Aja, v MB ga sploh ni. Vzdušja mislim. jass

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

20. dec 2007 12:03

Vzdušje si narediš sam. rimljanka

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

20. dec 2007 12:41

Ycrna, oprosti, mi lahko poves, kje v Trstu kupujes kruh ceneje kot v Sloveniji? Jaz namrec zivim v Trstu, pa nimam tega vtisa. Kilogram navadnega kruha stane okoli 3,20 evra, zato se vozim po kruh v Sezano ali na Kozino, kjer je obcutno cenejsi. Ce mi posredujes naslov te pekarne, si bom rade volje prihranila voznjo. Sicer pa: cene so v Trstu blazno visoke in vedno vec Trzacanov (Slovencev in ne) hodi po nakupe v Slovenijo. In to ne samo po hrano, pac pa tudi po drugo, zacensi od bele tehnike dalje, da ne govorimo o racunalnikih, digitalcih, smucarski opremi ipd. Zelo veliko Trzacanov hodi s Slovenijo k frizerki (v Trstu stane obisk frizerja najmanj 30 evrov, ce barvas tudi do 80 evrov), v estetski salon, k zdravnikom ipd. Za info: zdravniski pregled pri okulistu zasebne prakse stane v Italiji najmanj 100 evrov, v Sloveniji 30 evrov ipd. ribica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti