Štosi, heci,....

niagara  

član od: 10.9.2006

sporočila: 55

tema odprta - 18. dec 2007 22:19 | ogledi: 11.230 | odgovori: 11

Lep pozdrav vsem!

Večkrat se spopadem z dilemo kaj "skuhat" za kakšno dekliščino, rojstni dan ali drugo priložnost. Počasi mi zmanjkuje idej! Zelo pogosto nahecam prijatelje z majhnimi stvarmi,ki se jih da izdelati doma. Pravijo,da smeh je pol zdravja torej pomagajte mi se mal smejat! Na kulinariki,sem recimo zasledila "recept": Torta iz WC papirja.

Potrebujem nove ideje zato,bi rada slišala od vas, kako ste vi nahecali prijatelje ali sorodnike in seveda kaj ste jim pripravili, za popestritev rojstnega dneva, poroke, obletnice....

...naj se vam nasmeh razširi na obrazu....

niagara

sasaz  

član od: 4.10.2001

sporočila: 85

19. dec 2007 8:06

Tole bo malce daljši opis, ampak moja starša sta to doživela na enem od praznovanj Abrahama in so se vsi nasmejali do solz. Par je debelo zamudil na zabavo, ko je slavljenec že plesal na plesišču. Ker se seveda darilo spodobi dati takoj, sta to opravila kar tam, v množici ljudi. Mož je ženi predal lepo zavito škatlo, da si je medtem slekel plašč, seveda je žena "nerodno" prijela škatlo, ki je padla na tla in je močno zažvenketalo. Temu je seveda sledil obvezen prepir, kako ni mogla paziti itd itd in seveda je slavljenec rekel, da ni nobenega problema in da naj se ne sekirata zaradi darila itd. In potem še pregovarjanje in pregovarjanje kakšnih pet minut. Nato je slavljenec le odprl škatlo in v njej videl črepinje predhodno razbitih praznih steklenic, ki so bile seveda namerno nastavljene v škatlo. Hecu je seveda sledilo pravo darilo. Mama je rekla, da je plesišče obnemelo, ker so vsi spremljali dogajanje, nato pa so bruhnili v smeh. LP, Saša

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

19. dec 2007 8:53

No jaz sem za Abrahamovca pripravila to: vzamemo actimel lončke (tiste take malo podolgovate), jim spodaj "navrtamo" luknjice velike za najtamanjši noht na roki npr., noter damo eno šumečo tableto, čez odprtino na vrhu pa potegnemo kondom vse skupaj damo v večjo plastično posodo (biti mora bolj nizka) lončke lahko med sabo zalepimo z lepilom ali selotejpom drugače bodo potem preveč plesali skratka morajo stati fiksno v posodi ne smejo pa biti prlimani na tla (zakaj boste izvedeli kasneje) čez lončke s kondomi namečemo nekaj trave da se ne vidijo ven, ne sme je pa biti preveč sicer ne bojo mogli kondomi ven pokukat no potem sta morala priti abrahamovec in njegova žena na oder in ženi smo rekli da ji bo zdaj mož dokazal če jo ljubi, njemu pa da če bo iz te trave zrasla rožica bo to dokaz resnične ljubezni in potem on dobi vedro ali pa zalivako z vodo in mora lepo počasi in vztrajno okrog in okrog zalivati. ko voda pride čez luknjico v lončku začne delovati šumeča tableta ki se peni in napihne in kondomčki se napolnijo z zrakom zato se dvignejo in pokukajo ven No to je to bilo je zabavno za vse, pa upam, da sem dovolj razumljivo napisala. Bom pa pogledala doma če mam kako slikico. Začetnica

Rmeli  

član od: 5.2.2004

sporočila: 344

19. dec 2007 8:54

No, mi nečaki smo stricu za abrahama kupili gugalni stol, dali narediti domače copate, tisto spalno srajčko za moške in čepico, napisali smo mu dolgo štorijo od rojstva do sedaj, vse v hecu in v rimah. Bilo je zelo smešno, ker je moral in pometati in klečati in po pirovski flaški na dudo piti... Skratka smeha polna kapa... Lp Rmeli Rmeli

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

19. dec 2007 10:46

Nekaj podobnega kot sasaz sem tudi jaz videla. Na steklen flaškon so napisali verz in ga predhodno zarezali in oblekli v darilni papir. Ko so hoteli dati slavljencu darilo, jim je "po nesreči" padel na tla in se razbil. To je bilo za srečo in ker je bil predhodno narezan, se je razbil tako, da je verz ostal cel na črepinji za spomin. matilda

turururu  

član od: 27.11.2007

sporočila: 72

19. dec 2007 12:37

Naša teta je praznovala 80 let. Po kosilu je bila na vrsti torta. Sestrična je prinesla na pladnju lepo čokoladno torto. Zdela se nam je nekako premajhna za toliko ljudi,a bila je lepa, lepo okrašena. Vsi smo čakali, ko jo je teta začela rezat. Nikakor je ni mogla odrezat in je rekla, dajte mi no pomagat, ta čokolada se je preveč strdila. Vsi , ki so vedeli za kaj gre so butnili v smeh. Torta je bila namreč lesena in lepo oblita s čokolado in lepo okrašena. Seveda je nato sledila prava torta. Še dolgo smo se smejali na ta račun. turururu

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

19. dec 2007 15:02

Mi smo pa enkrat oblekli balon napolnjen z vodo v torto, pa je šel fuč, pol pa sem jaz prnesla na mizo stiropor oblečen v torto, pa je revček že mislil, da ta pa bo prava, pa spet ni bila no pol ta tretja je bila pa prava Začetnica

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

19. dec 2007 16:16

Prav zanimive stvari, a je  obdarjenca treba res dobro poznati.

Eni se bodo na vse grlo krohotali in uživali, drugi  morda s smehom le  prikrili zadrego, tretji bodo celo užaljeni.  Se zgodi, da na slavju potem uživa le publika, jubilant se pa kislo nasmehne vsakič, ko kdo  kdaj kasneje obuja spomine.

Cila

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

19. dec 2007 16:46

Cila maš prav. Pa po navadi se jih najde vsaj tri, ki bi želeli obuditi spomine in pol tisti trije na dolgo in široko berejo in berejo in berejo, da je na koncu že prav tečno. Pa ponavadi se ne obnesejo dobro tisti štosi (tudi sama nisem pristaš) kjer mora moški pit in pit dokler ne omedli. Mislim to je pa res neokusno. Začetnica

niagara  

član od: 10.9.2006

sporočila: 55

19. dec 2007 20:41

Hvala za idejice... Strinjam se z vami, potrebno je poznati človeka in mora biti tak tip, ki hece sprejme. Mislim ,da heci morajo biti simpatični,nežaljivi, ne pretežki, tudi sama ne prenašam neokusnih hecov. Kar se pa tiče moškega (ali ženskega) pitja do nezavesti pa še zdaj ne razumem v čem je smeh.... Enkrat na rojstni dan dedka sem spekla torto. Nataknila sem svečke. Dedek si je nekaj zaželel ter pihnil na svečke in....svečke so se prvo vgasnile pol pa spet prižgale pa je on spet pihnil in spet so vgasnile in takoj prižgale tako nešteto krat.....nasmejali smo se do solz...celo jaz, ki nisem šla za tem,da sem kupila magic svečke ;) niagara

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

15. jan 2008 23:42

Slišala sem za torto narejeno iz pločevink in me zanima, če kdo zna to narediti ? LENČA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti