Sarajevo

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

19. dec 2007 21:29

V tisti džamiji na Baščaršiji so nam dovolili tudi listanje po koranih...ko bi vedeli, kakšen fini papir je to!!! In na vsakem vogalu (no, ne samo na vogalih) so stojnice z muziko, kot jo omenjata Vendelina jr. in mamamia. Pozabili sta na Zabranjeno pušenje, katerega člani so bili med drugimi tudi Emir Kusturica, Tifa...Ja, pa zdaj "naš" Đuro se je tam šel Top listu nadrealista. Ognjič

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. dec 2007 21:42

Točno, Ognjič, Top lista nadrealista, tudi Kusturica je bil tam zraven. Kakšen humor so ti streljali v tistih časih...

 

Petrca 5, kje boste spali? Nad Bentabši, pet minut hoda od Baščaršije, je hotel Saray, na vzpetini nad Miljacko. Mi tam spimo,ko gremo v Sarajevo.  Je poceni, zelo čisto, odličen samopostrežni zajtrk, tudi z burekom, sirnico, zeljanico, urmašicami in še čem...Pa odlično izhodišče, da se peš napotiš v mesto, avto pa v hotelski garaži.

 

 

Kupiš pa lahko vse živo, ni kar ni. Od ponaredkov do prave robe v trgovinah z znamkami na glavnih ulicah. Se prvi dan ali dva malo razgledaš, pa vidiš, kaj in kako.

Ne pozabi na majico Jebeš zemlju koja Bosne nema, pa na majico z napisom Jebeš majicu na kojoj ništa ne piše...

Bi vi mene vzeli za vodiča? Saj ne bi težila...malo vam pokažem, potem pa grem po svoje...

Mamamia

 

mamamia

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

19. dec 2007 22:09

Ja mamamia te majice so fine....ampak jaz sem si kupila tako z Vučkotom. Pa full lepo volneno torbo. In take fine copate, tople in volnene, ki jih obuješ kot nogavice. Vseh barv jih imajo in res so super! Skratka kupiš lahko tradicionalne zadeve (copate, torbe, džezvice,...), sladice (baklave so noro dobre), kič, tak ta pravi bosanski, lahko pa greš v Esprita kupit kavbojke . Vsega je.... saš spagon

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

20. dec 2007 7:32

Mamamia, hvala, sem se na vse zgodaj od srca nasmejala... "Ne pozabi na majico Jebeš zemlju koja Bosne nema, pa na majico z napisom Jebeš majicu na kojoj ništa ne piše..." Predprazničen pozdravček!

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

20. dec 2007 8:13

Pa majico z napisom: druže vrati se, sve ti je oprošteno.

Le dobro se najej njihovih baklav, burekov in pit, da ti ne bo žal, ko prideš domov.

Kyara

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

11. apr 2012 2:41

Škoda, da Petrca ni poročala, ko se je vrnila iz Sarajeva. Mi potujemo v Sarajevo 26. aprila 2012 in se vračamo 1. maja. Spali bomo v hotelu Hayat, gremo pa v lastni režiji (z avtom). V Sarajevu sem bila leta 1980 (od takrat se je pa velikoooooooooooo spremenilo), med drugim bi se rada spet peljala s kočijo na Vrelo Bosne, tam mi je ostala v spominu restavracija na vodi. Bom pa definitivno poročala, ko pridemo nazaj. Mogoče bo padla tudi kakšna fotkica.

 

LP! Galja

matejaoz  

član od: 1.6.2010

sporočila: 329

11. apr 2012 6:57

Galja pojdi pogledat še izvir reke Bune (vrelo Bune), ki je sicer nekaj km južno od Sarajeva, a se definitivno splača. Jaz sem v Sarajevu bila kr nekajkrat, a mi je ta izvir ostal v res najlepšem spominu. Vsekakor pa se najej čevapov, ker so tam res najboljši :)

matejaoz

harmonika  

član od: 24.4.2008

sporočila: 217

16. okt 2015 9:04

Pozdravljeni,

 

jaz pa potujem v Sarajevo za vikend ,spimo v hotelz HOLLIWOOD,

prosila bi za nasvete in kaj si naj ogledamo v 3 dneh ,kje lahko žuramo ..skratka lepo prosim ...za vsa priporočila ,da bomo Sarajevo ohranili v lepem spominu in da kaj pomembnega ne spustimo ven..

 

lp

harmonika

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

16. okt 2015 13:05

če ti vse tole zgoraj napisano no dovolj.... če si našla na netu kulinariko, boš tudi TripAdvisor.

 

Za baklave priporočam Sarajbosno.

Sonja

harmonika  

član od: 24.4.2008

sporočila: 217

16. okt 2015 13:33

ja je dovolj ,samo sem mislila če je bil kdo pred kratkim ,ker tile posti so od 2012 leta

lp

harmonika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti