Rumena soja

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

tema odprta - 18. dec 2007 17:43 | ogledi: 5.220 | odgovori: 12

Skuhala sem rumeno sojo, sedaj pa ne vem kaj naj naredim iz nje. Rada bi pravzaprav naredila namaz. Mogoče bi jo zmiksala in ji dodala olivno olje? Ali ima kdo izkušnje s pripravo jedi iz kuhane rumene soje? Vsakršen nasvet mi bo dobrodošel.

emily

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

18. dec 2007 23:56

No, ker nisem dobila nobenega koristnega nasveta, sem jo pol zmiksala, dala v lončke in zamrznila, pol pa zamrznila celo. Za kakšen dodatek k mineštri bo že prišla prav. emily

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

19. dec 2007 6:35

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=1624 mogoce ti bo prav prisel kaksen nasvet..,sicer pa vcasih naredim piscanca, narezanega na koscke,dobro poprazim,dodam sok limone ali belo vino ,sojino omako in ce imam se sojine kalcke. Pa tofu ali skuto lahko tudi naredis, pa zeljne zvitke s sojo sem nekje zasledila...pa najbrz je se sto drugih receptov...zal sem ti lahko pomagala samo s tem.lp lucka

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

2. feb 2008 8:32

Jaz sojo zvečer namočim, zjutraj pa jo skuham, podobno kot fižol. Potem jo spasiram, dodam v mleko namočen kruh, jajce, drobtine, solim, popram (uporabljam bel poper), dodam še malo muškatnega oreška ter suh peteršilj. Iz vseh navedenih sestavin oblikujem maso ter jo pustim približno pol ure, da se prepoji. Potem pa oblikujem sojine polpete in jih spečem. Če jih imam preveč, jih dam v zamrzovalno skrinjo.

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

2. feb 2008 8:39

mambica, točno tak recept sem imela v mislih, da bi ga 1x naredila, pa se nekako še nisem upala lotit. Kakšno količino jajc pa dodaš na pol kg suhe soje in na kakšen način spasiraš sojo? Verjetno bi se tudi obneslo, če bi dodala kakšno naribano zelenjavo. katjushka

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

2. feb 2008 9:26

Če gre za suho sojo, bosta verjetno potrebni dve jajci, je pa seveda tudi odvisno od velikosti jajc. Skuhano sojo spasiram s paličnim mešalnikom, ker pa gre pri pol kg suhe soje kar za veliko količino, bo verjetno potreben kar multipraktik. Pomembno pa je, da je soja res dobro skuhana, če ne so med maso še drobni trdi delci. Če dodaš nekaj zelenjave (npr. kuhan korenček, grah, koruzo), potem pa dobiš sojino-zelenjavne polpete. Vse to se da kupiti tudi v trgovini kot zamrznjen izdelek (npr. od Pečjaka), vendar je doma narejeno bistveno ceneje. mambica

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

2. feb 2008 9:29

mambica je napisal/a:
Vse to se da kupiti tudi v trgovini kot zamrznjen izdelek (npr. od Pečjaka), vendar je doma narejeno bistveno ceneje. mambica
Pa tudi brez nepotrebnih dodatkov, kar je še bolj pomembno, vsaj zame. Koliko časa se pa približno kuha ta soja? katjushka

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

2. feb 2008 10:54

Jaz jo najmanj eno uro. Priprava soje je žal kar dolga. mambica

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

2. feb 2008 11:44

Malo daljša je že, ampak kot vegetarianki pa pomeni zelo okusen obrok, za katerega se splača potruditi. Pa saj priprava ni tako dolga, tudi marsikatera druga jed zahteva daljšo pripravo. Tudi jaz bi jih pripravila večjo količino in potem zmrznila za drugič. Hvala za informacije. katjushka Sporočilo je spremenil(a) katjushka dne 02. feb 2008 11:45:44

sivestra  

član od: 31.5.2006

sporočila: 20

28. feb 2008 17:06

A je katera že spekla sojin kruh? Prosila bi za recept, ker nevem s katero moko paše .Bela pšenična moka odpade. Lep pozdrav!! [;) sivestra

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

1. mar 2008 11:59

Pred mesecem sem objavila recept za pripravo sojinih polpet iz rumene soje. Jaz jih pripravljam še na en drug način. V trgovini se da kupiti (od različnih proizvajalcev) že zdrobljeno suho sojo, ki ima takšno obliko kot mleto meso. Ta soja je namenjena za pripravo npr. haše omake. Jaz pa jo namočim za pol ure, odlijem vodo, dodam zgoraj naštete sestavine in oblikujem polpete. Čas priprave je res bistveno krajši, te polpete pa so za moj okus še bolj dobre. Mambica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti