Tupperware

ivci  

član od: 9.2.2003

sporočila: 10

10. feb 2003 7:29

Očitno se Tupperwar tudi nesme dati v pomivalni stroj. Kajti tudi moje posodce so postale vse motne in sivkaste. Jaz imam pa težave s posodo za kruh. Kruh mi v posodi vedno splesni že zelo hitro, kljub temu da jo odprem večkrat na dan in pogosto operem z detergenti. Imate kakšen nasvet ? ivanka merhar

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

10. feb 2003 11:44

Živijo. Posodo za kruh Tupperware imam tudi jaz, ostalih posod pa (še) ne. Meni so priporočili, naj dam v posodo pod kruh kuhinjsko krpo oz. naj v posodo položim manjšo posodico s soljo oz. surovim rižem. Poskusila sem s soljo in moram rečt, da načeloma deluje, vendar kruh večkrat tudi "prezračim". Po določenem času sem sol v posodi hotela zamenjati - verjeli ali ne, bila je trda kot kamen, toliko vlage je popila. TanjaG.

tomazicv  

član od: 12.1.2003

sporočila: 3

2. okt 2003 14:38

Mislim da je veliko odvisno od pravilne uporabe posode. Vseh posod se sme prati v pomivalnem stroju, nekare pa lahko. Posoda za mešanje npr. palačink smo pri nas oprali v stroju sigurno že 300X pa je res prav nič ne manjka. Če bi kdo rad v živo videl kako izgleda predstavitev posode in tudi samo posodo, lahko pokliče 041-296086, kjer se lahko zmeni za predstavitev ali pa povpraša mojo ženo karkoli glede te posode. Lep pozdrav in brez zamere, Vanja T. Vanja

facko  

član od: 6.2.2003

sporočila: 47

2. okt 2003 19:24

Moje izkusnje s posodo so dobre, s predstavnicami pa malo manj. Zelo tezko se jih je namrec znebiti oz. jim dopovedati, da naj vendar nehajo vsiljevati razne izdelke. Zdaj raje kupim kako posodo na trznici (vsako soboto je na vseh ljubljanskih trznicah prodajalec Tupperwarea). Sicer ne dobim darila, vendar pa po drugi strani nimam tezav z vsiljivimi posrednicami. LP Facko facko

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

3. okt 2003 9:58

Tudi sama uporabljam TW že kar nekaj let, pa moram rečt, da sem izredno zadovoljna. Tudi v pomivalnem stroju jo perem, pa se ji nič ne pozna. Moja in mamina "špajza" izgleda naravnost čudovito, odkar nimava več hrane po vrečkah in škrnicljih, ampak vse v lepih ovalih. Res lepo in praktično. Res je treba lepo na predstavitvah poslušat navodila, pa zadeve funkcionirajo. Sama doma delam domačo skuto in jo shranjujem v TW, pazim, da res zrak ven spustim in tudi po enem tednu je skuta takšna, kot da bi bila čisto sveža. Da o piškotih, čipsu in podobnem sploh ne zgubljam besed. Cena je pa res malo visoka, a lep izgled in funkcionalnost te kmalu premamita.

neznan uporabnik

3. okt 2003 11:21

Pozdravljeni! Posodo tupperware poznam toliko, kolikor sem jo želela spoznati. To pomeni, da mi je po videzu všeč komaj kakšna tretjina te posode, ostalo se mi zdi zelo neokusno (barve, oblika). Zato o uporabnosti tega, česar nimam, ne morem govoriti. Sem pa nekaj kosov od te posode kupila in mi zelo dobro služijo: posoda za kruh, nekaj posod za shranjevanje v hladilniku (te s pokrovom, ki dobro tesni, so zelo primerne za prenašanje hrane na primer na piknike), za salame in podobno. Razne posode za solato so po videzu skrajno neprimerne in jih nikakor ne moreš postaviti na mizo (kvečjemo na kakšnem vikendu, ker se ne razbijejo). Da pa so odločno predrage, je najbrž jasno večini. Če imaš srečo, lahko v trgovini kupiš dokaj ceneno in izredno kvalitetno posodo za shranjevanje, pa še lepega izgleda. Po mojih izkušnjah so prav čedne na pogled navadne posode za kuhanje v mikrovalovni pečici, so poceni, pokrovi dobro tesnijo, v njih zamrzujem in tudi uporabljam v mikrovalovki (kolikor jo pač uporabljam). Da je pa osnovna težnja pri prodaji posod tupperware nagrada gostiteljice predstavitve, zaslužek predstavnic ter "druženje" (skoraj dolžan si se udeležiti predstavitve pri kolegici, ki je prišla na tvojo in nekaj kupila) mi je bilo pa jasno takoj na prvi predstavitvi. Lepo se imejte bita

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

3. okt 2003 15:09

Od Tupperwera mi je najboljša posoda shranjevanje torte. Je dovolj velika da gre notri res cela torta in ima ročko da jo lahko odneseš kamorkoli. Do zdaj nam je počila le ena posoda, ker nam je padla na tla(parkrat). In so nam jo (čeprav je bila stara) po 4 letih še vedno zamenjali. Je pa verjetno od vaše zastopnice če vam kaj zamenjajo ali ne.

digi  

član od: 5.11.2003

sporočila: 3

10. nov 2003 16:33

Pozdravljeni, Res je, pravilno je potrebno posodo uporabljati, saj je vsaka posoda posebej zasnovana in narejena tako, da služi svojemu namenu. Na primer: posode za hladilnik s posebnim sistemom zračenja za sadje in zelenjavo, da zelenjava obdrži obliko in barvo predvsem pa ohrani vse vitamine in minerale, ki jih vsebujeta sadje in zelenjava. Poznate in uporabljate mogoče posode za hladilnik z zračenjem? Lep pozdrav Digi digi

a1307  

član od: 28.5.2002

sporočila: 18

11. nov 2003 11:13

Če so to posode, ki imajo pri strani dve luknjici za zračenje, potem jih poznam in so zelo super. Cvetača mi je ostala sveža in lepa v njej več kot en mesec, s tem da posode nisem nič odpirala (sem dela preiskus), tako da sedaj vso zelenjavo shranjujem v hladilniku v teh posodah pav tako tudi sadje. Pozorna moram biti samo na to koliko luknjic je odprtih ali zaprtih, pa je. Na splošno imam zelo veliko TW posod in vse uporabljam, res je da so drage vendar so skoraj za večno, kar pa odtehta ceno. andreja

Alenka Š  

član od: 5.9.2001

sporočila: 194

11. nov 2003 11:28

Ali ima kdo izkušnje z mlinčkom za orehe? Jaz bi ga kupila pod pogojem, da dobro služi namenu. Hvala in lep pozdrav, Alenka Sporočilo je spremenil(a) ALENKA ŠTEH dne 11. nov 2003 11:29:18

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti