Nojevi zrezki

CARLY  

član od: 13.9.2005

sporočila: 136

tema odprta - 18. dec 2007 12:57 | ogledi: 4.496 | odgovori: 3

Kako jih vi pripravite? Sem jih kupila in je na zadnji strani tudi recept ampak nimam vseh sestavin, ker recept lahko vidiš šele takrat, ko zrezke odpreš.Sem jih mislila narediti v omakci z bučkami pa nimam doma nobene smetane, ima kdo kakšen nasvet?

CARLY

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

18. dec 2007 13:11

Jaz bi vsekakor naredila zrezke tako, da bi okusila osnovni okus, sicer je ja vseno, če uporabiš šiščanca, purana,........

Torej samo pečene,posoljene.............morda malo popra.

(Ampak jih tako ali tako ne bom, ker jih ne bom kupila.)

rimljanka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. dec 2007 13:12

Sem jih jedla enkrat, pa niso name naredili tako silnega vtisa, ampak za pojesti - to se pa da. Pa kaj potem, če se ne vidi recept? Okej, tiste pasaže z bučkami in smetano ne štekam ..... Anyway, noj je samo malo večja ptica in vse, kar se da narediti z meso malo manjše perjadi, lahko teoreično izvedeš tudi na večji ptici in ergo, lepo mariniraj tisto meso v nečem od tega: - premaži jih s pesto omako (iz kozarca), naj bodo tako kakšno uro, opeci v ognjevarni posodi, potem pa kake pol ure zadevo peci na 150 ali pa 10 minut na 200 in tri ure v 60 stopinjha. Med pečenjem dodaj še pinjole ali pa mandlje - če jih imaš, zraven se servirajo njoki. - balzamični kis, mleti ingver+ gorčica - pustiš v tej paci 1 uro, pečenje kot v prejšnjem primeru, ker nimaš smetane - ali imaš vsaj kako mocarelo, lahko pa poliješ tudi z 1 dcl mleka, zraven kot priloga kuhan kus-kus - balzamićni kis + rukola iz kozarca - pustiš v tej paci, premažeš s paradižnikovo mezgo in jo potem med peko še malo dodajaš - pride taka fina rdeča omakica, ki ni vodena. Zdaj, če nimaš nič od navedenega doma, pojdi pa še enkrat v trgovino. Vendelina jr.

CARLY  

član od: 13.9.2005

sporočila: 136

18. dec 2007 13:16

Mah nekaj bom že spacala skupaj. V trgovino pa nimam časa it, drugače bi že rešila ta problem. CARLY

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti