"kva dogaja"?

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

18. dec 2007 16:54

matjaž je napisal/a:
jaz sem pa včeraj zmajčkov butik nasproti železniške postaje v Ljubljani spraznu. Pobral sem jim vso riževo čokolado - čokoladni lom pakiran po 1 kg. Zelo ugodno, se splača. Matjaž

 

Ha, Matjaž. Nekaj takega sem pred časom naredila v Kolinski, so tudi imeli poceni čokoladni lom. Potem sem pa ugotovila, da bi brez te poceni ponudbe čokolade sploh ne kupili in se seveda posledično tudi ne basali z njo   .  Kaj mislite, je to bil ugoden nakup ali ne .

Pri prodajalcu, kjer pretežno kupujem, seveda vedno preverim, če je kako znižanje meni stalno aktualnih artiklov in jih,  če so trajni, nabavim še na zalogo. Pri skakanju naokrog pa najprej preračunam bencin in čas in, upoštevam še popuste, ki jih dobim ob koncu obračunskega obdobja, potem mora biti razlika v ceni že kar občutna, da se resnično splača.

Cila

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

18. dec 2007 17:14

elaphus je napisal/a:

Aha, pri nakupovanju se ravnam po reku: Nisem tako bogata, da bi poceni kupovala. Aja, obstaja pa še en rek, ki ga tudi upoštevam: Izjeme potrjujejo pravila. Pa si pomagaj, če si moreš!

cervus
Pa se eden ljudski obstaja: da ti nobeden nic ne senka,- se ko je najbolj poceni, trgovci zmeraj zasluzijo!i Nic ni slabega, ce kdo poskusa prisparat, bogati pa so postali bogati prav zato, ker so med drugim znali tudi sparat. Aja,glede celulita,-lepo vas prosim!Imam med zlahto (dobro) kozmeticarko, pa mi je na tihem povedala,da, v 8O % ne pomaga nobena zavba...jaz ji verjamem pa se niti ne obremenjujem s tem da in ce imam celulit in gube.,je se zmeraj bolje, da si podoben sam sebi, kot kaksni tv ali filmski zvezdici, ki drago placujejo" zavbe",plasticne operacije in podobne neumnosti pa niso ne lepse ne mlajse....Ali pa imajo morda tudi "plasticni" rojstni list,kjer pise 10 let manj...To je samo moje mnenje, da ne bo kdo uzaljen seveda. lucka

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

18. dec 2007 19:00

Sicer pa kar je nad povprečjem velja za normalno stanje, kajne? Več kot 90% žensk ima celulit, zakaj so tiste, ki ga nimajo in so podpovprečjem, uredu? Zakaj ne bi obrnile tako, več kot 90% nas ga ima, se pravi, da tistim 10% nekaj manjka.... Živel celulit lp juhica

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

18. dec 2007 19:58

lucka52 je napisal/a:
Pa se eden ljudski obstaja: da ti nobeden nic ne senka,- se ko je najbolj poceni, trgovci zmeraj zasluzijo!i
Če verjameš ali ne, večkrat kaj prodajamo tudi v minus ali pa brez marže. Ponavadi so to izdelki, ki so "osnovni" (mleko, meso, itd.) Zakaj? Ker hočemo biti (naj)cenejši.

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

18. dec 2007 21:35

hoj! nekaj malega o bogastvu in šparanju: pred kakim desetletjem se mi je zgodilo, da sem se peljala v videm s človekom, ki bi mu lahko mirne vesti rekli večkratni milijonar. vso pot mi je samo razlagal, kje se da kakšno stvar poceni dobiti ( če boste kdaj kupovali kuhinjo iz masivnega lesa , pojdite v...,če bi radi pletenine iz prave volne ,a res poceni se obrnite na....,če si zaželite res dobrega lososa po res ugoni ceni, morate iti v...,itd- celo pot ). ko sva prispela v predmestje vidma, je sunkovito zabremzal , ker :" a ste opazili ceno lubenic, tako poceni jih doma nisem videl, nazaj grede jih moram kupiti !" ko sva se vračala je na tistem mestu res ustavil, poiskal parkir plac, prečkal cesto in v trgovini kupil eno lubenico. ENO LUBENICO! recimo, da je tehtala 6-7 kg. pa recimo, da je pri kili prihranil 10 lir ( 0, 025 eur ), to znese 0,150-0,155 eur za lubenico! in za ta denar je poiskal parkir plac, izstopil iz klimatiziranega avtomobila, prečkal prometno cesto in si kupil eno poceni lubenico! vozil je najnovejši volvo, živel v vili s parkom, hodil na lov v prekmurje, kupoval lovske pse na madžarskem, se oblačil v armanija, si dal delat čevlje in srajce po meri, a je sredi poletnega dne prečkal cesto, za prišparat par centov ( lir ) pri lubenici! vsak naj potegne iz zgodbe nauk, ki mu ustreza ! GOSPAKATJA

juma  

član od: 15.6.2007

sporočila: 235

19. dec 2007 10:42

Nimam pojma zakaj cele tri strani debate, če je tema v redu ali ne? Tistemu, ki jo bo obiskoval ali pisal vanjo, naj to počne, ne pa, prosim ,celih litanij, zakaj sem ne bo pisal, no! Lep sončen dan želim vsem! juma

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

19. dec 2007 11:36

juma, boš pač morala pustiti vsem, da napišejo, če se jim zdi potrebno in smiselno. rimljanka

juma  

član od: 15.6.2007

sporočila: 235

19. dec 2007 16:38

Saj mi drugega ne preostane, svoje mnenje sem pa le povedala. Saj ga tudi jaz lahko, kajne? juma

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

19. dec 2007 17:51

Se popolnoma strinjam z jumo in njen prejšnji post je popolnoma na mestu... Lep dan in veliko se smejte Sporočilo je spremenil(a) Simona84 dne 19. dec 2007 17:51:31

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

19. dec 2007 19:37

Juma balu

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti