Muffini in silikonski pekač

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

tema odprta - 16. dec 2007 22:18 | ogledi: 11.347 | odgovori: 5

Danes sem prvič delala muffine po receptu Veri in prvič uporabila silikonski pekač. V recept nisem dala masla ampak mogoče dve žlici olja sicer pa jogurt in ostale zadeve vendar ko so bili pečeni niso hoteli iz pekača, tako da sem morala uporabiti jedilni nož in jih previdno odlepiti od modelčka.

Zakaj ???

Hobotka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

16. dec 2007 22:25

Pred prvo uporabo je dobro silikonski pekač namastiti, potem ga pa več ni treba. Zakaj? Nimam pojma ampak deluje. Ne smeš ga prati v pomivalnem stroju, če pa ga, ga moraš spet namastiti. Atina

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. dec 2007 8:38

Niso šli ven zaradi tega, ker a) niso bili do konca pečeni. b) nisi namastila Hobotka, stvar gre takole: tudi če proizvajalec trdi, da ni treba namastiti, ti kar namesti pekač, od viška maščobe na pekaču pri pečenju sladin ne bo hujše škode. Jaz vedno pekač premažem s stopljenim maslom in se zraven zahvaljujem proizvajalcu za silikonske čopiče, ker me ni več strah, da se bo kakšna dlak pokazala v hrani. Kupi silikonski čopil, raztopi maslo in to je to. Vendelina jr.

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

17. dec 2007 11:13

Se strinjam z Vendelino jr. Tudi jaz imam silikonski pekač, pa ga moram vseeno namastiti, ker sicer ne grejo ven. Je pa prednost silikonskih pekačov v tem, da ni treba uporabljati tistih papirčkov za mafine. MissLady

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

17. dec 2007 11:20

na tole s čopičem in maslom bi pa šlo, pečeni pa so bili sigurno dovolj če ne že malce preveč. Recept od Veri je res super sočen, ni okusa po pecilnem -dala sem ga sicer samo pol , bom ponovila Hobotka

noska  

član od: 27.8.2010

sporočila: 2

10. dec 2010 9:48

Jaz ne namažem nič. Ko so pečeni počakam minuto ali dve, da ''zašvicajo'' in potem sami popadajo ven.

noska

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti