Revija lisa čarovnija okusa

SLONCICA  

član od: 12.3.2004

sporočila: 321

tema odprta - 16. dec 2007 19:55 | ogledi: 12.032 | odgovori: 13

Ojla,

a mogoče veste kje bi se lahko še dobilo revijo Lisa-čarovnija okusa? Izšla je v decembru 2007 - do sedaj sem jo iskala že v ene 5 trgovinah, pa je povsod pošla.

V bistvu me zanima recept za naj piškot po izboru občinstva (orehovi rogljički). Sem jih poskusila še preden so šli na degustacijo za naj piškot (ker sem imela to čast :O), pa takrat ni bilo možno dobiti recepta).

A mi lahko eden, ki ima doma to revijo, napiše recept za te rogljičke, ker so res ful dobri, please?

Hvala. :O)

Lp!

mehurček  

član od: 17.7.2007

sporočila: 129

16. dec 2007 20:32

Sestavine: 2 celi jajci,200 g sladkorja,250 g mletih orehov,100 g grobo mletih orehov. Jajci s sladkorjem mešaj nad soparo, da se zgostijo.Primešaj mlete orehe in pusti da se masa malce ohladi.Nato z roko oblikuj kifeljčke in gornjo stran pomoči v grobo mlete orehe.Nato jih polagaj na pekač,obložen s papirjem za peko.V pečici jih suši toliko časa da se na zunanji strani naredi skorja.V notranjosti morajo ostati mehki. mehurček

metoda  

član od: 1.10.2007

sporočila: 55

16. dec 2007 20:35

Živio Ali so to ORASNICE če so je recept sledeči 2 celi jajci 20 dag sladkorja 25 dag mletih orehov 10 dag grobo mletih orehov jajca s sladkorjem mešajte nad soparo, da se zgostijo. Primešajte mlete orehe in pustite, da se malce ohladi. Nato z roko oblikuj kifeljčke in gornjo stran pomoči v grobo mlete orehe. Položite jih na pekač obložen s peki papirom. V pečici sušite toliko časa, da se na zunanji strani naredi skorja. V notranjosti morajo ostati mehki. Lp in veliko užitka s peko! metoda

SLONCICA  

član od: 12.3.2004

sporočila: 321

16. dec 2007 21:29

Ojla, full hvala za hiter odziv! To je to ja! Samo zanima me na koliko stopinj se suši- od 130-150"C? Lp, Anja

Metuljcek  

član od: 9.11.2005

sporočila: 36

18. feb 2008 15:49

Sloncica Drugače pa lahko starejše številke naročiš kar pri izdajalcu revije ADRIA MEDIA LJUBLJANA tel. številka. 01 3000700 Pošljejo na dom. Metuljcek

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

18. feb 2008 17:44

Slončica Če veš natančno za katero Liso gre piši na uredništvo revije.Sama sem enkrat tako naredila,ker sem jo izgubila.Prijazno so mi jo poslali.Trajalo pa je malo dlje,ker ni bila novejša.Edicije,ki jih ne prodajo se namreč vedno vrnejo v remitendo. chappy

Dipsi  

član od: 14.11.2004

sporočila: 378

18. feb 2008 19:26

Sem že eno leto naročena na revijo Lisa čarovnija okusa, prej pa sem jo redno kupila v trgovini. Vendar pa sem izgubila eno številko. Spomnim se, da je v njej bila Malinova zvita torta. Mogoče katera ve katero številko in leto je nosila ta revija. Dipsi

Metuljcek  

član od: 9.11.2005

sporočila: 36

19. feb 2008 9:30

Ojla Dipsi! Mene pa zanima a si to izgubila številko Lise zadnjega leta ali katero leto prej že? Ker jaz imam v bistvu vse številke od marca 2003 pa do februar 2008. A je to točen naslov te torte? Bom malo pobrskala še za nazaj, ker očitno gre v bistvu za bolj poletno revijo, saj je nekako na letni čas tudi namenjena revija (kaj je v tistem času aktualno). LP Metuljcek

vetrnica  

član od: 6.3.2008

sporočila: 1

6. mar 2008 12:45

Številke in leta sicer ne vem, lahko pa posredujem recept. Mimogrede, Malinova zvita torta je res okusna in preprosta ter se ji vsi čudijo :) Priprava: 60 minut Peka: 8 minut Ohlajanje biskvita: 45 minut Hlajenje torte: 3 ure Za približno 12 kosov Biskvit: * 3 jajca * 1 zavitek vanilin sladkorja * 100 g sladkorja * 50 g moke * 50 g jedilnega škroba * 1,5 žličke pecilnega praška * 2 žlički kakava Nadev in obloga: * 10 listov želatine * 750 g jogurta * 3 žlice limoninega soka * 100 g sladkorja * 400 ml smetane * 300 g malin * 4 žlice belih čokoladnih ostružkov PRIPRAVA 1. Pečico segrejete na 220 stopinj (ventilatorsko na 200). Rumenjake ločite od beljakov. Iz beljakov stepite zelo trd sneg. Rumenjakom dodajte 3 žlice vroče vode, vanilin sladkor ter sladkor in stepite v gosto penasto zmes. Posebej zmešajte moko, jedilni škrob, pecilni prašk in kakav. Skupaj s snegom iz beljakov primešajte rumenjakovi masi. 2. Maso pogladite po pekaču, ki ste ga obložili s papirjem za peko, in testo pecite približno 8 minut. Pečeno testo prevrnite na kuhinjsko krpo, ki ste jo prej posuli s sladkorjem, in odstranite papir za peko. Ohladite. 3. Namočite želatino. Jogurt zmešajte z limoninim sokom, sladkorjem in vanilin sladkorjem. Raztopite želatino, jo primešajte kremi in nato postavite na hladno. Ko začne krema želirati, čvrsto stepite 200 ml smetane in jo primešajte kremi. Maline preberite in jih po potrebi operite. 4. Biskvit po dolgem zrežite na 5 trakov 8dolžine 6 cm). Namažite jih s kremo, posujte z malinami (12 jih prihranite za okrasitev) in jih nalahno potisnite navzdol. En trak zvijte in okoli njega še druge. Obdajte s tortnim obročem in torto za približno 3 ure postavite v hladilnik. Čvrsto stepite še preostalo smetano. Torto okrasite s smetano, čokoladnimi ostružki in preostalimi malinami. vetrnica

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

1. sep 2008 14:12

V moj album sem dodala nekaj slik iz avstrijske revije Koch & Back. Je podobna naši reviji Čarovnija okusa. Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

cleo  

član od: 30.11.2008

sporočila: 2

30. nov 2008 13:18

Zivjo, imam vprasanje, ce ima morda kdo recept za pomarančne piškote s timijanom (preliti tudi s čokolado) - če se ne motim je bil objavljen v lanski decembrski Lisi (mogoče Anji?), samo sem jo zgubila :( Bi jih pa rada ponovila, ker so fenomenalni. Hvala vnaprej. :) cleo

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti