Revija lisa čarovnija okusa

metoda  

član od: 1.10.2007

sporočila: 55

30. nov 2008 16:06

Živjo! Recept se imenuje "čokorančimi". Sestavine: 14 dag hladnega masla 23 dag gladke moke 7 dag sladkorja v prahu 1 vanili sladkor 2 rumenjaka naribana lupinica ene pomaranče 2-3 žlici pomarančnega soka ščepec soli pol žličke pecilnega praška 1 žlica naravne pomarančne arome (Orange Back) ščepec kurkume 1 žlička svežega timijana za čokoladni preliv: 10 dag jedilne čokolade 3 žlice olja Priprava: Moko zmešaj s soljo in pecilnim praškom. Sladkor v prahu zmešaj z vanilijevem sladkorjem. Pomarančno lupino in timijan nasekaj čim bolj na drobno in zmešaj s pomarančnim sokom in pomarančno aromo. Hladno madlo narežite na koščke. Dodaj moko in sladkor ter premešajte z vilico. Dodaj 2 rumenjaka in vse ostale sestavine. Testo naj počiva v hladilniku eno uro, nato oblikuj kroglice in položi na pekač. Peci 17-18 minut na 180 stopinj. Pečene rumene kupčke z vrhnjim delom pomočite v čokolado in ohladite do konca. Lp in obilo veselja s peko! metoda

cleo  

član od: 30.11.2008

sporočila: 2

30. nov 2008 17:22

Super, najlepša hvala! :) cleo

mibe  

član od: 21.3.2009

sporočila: 1

21. mar 2009 20:17

Zdravo! Moj dragi mi je vrgel stran revijo Lisa iz leta 2003 (skoraj prepričana sem, da junij 2003), v kateri je bil recept za pecivo z gozdnimi sadeži in kislo smetano. Revijo sem že poskušala dobiti pri izdajatelju, pa imajo samo še lanske letnike, prav tako je nisem uspela dobiti v nobeni knjižnici. Ker vidim, da vas ima tukaj kar nekaj stare številke revije Lisa, lepo prosim, če je kdo tako dobra duša, da pošlje recept na forum! 100x hvala že vnaprej! Lp, Mibe
Metuljcek je napisal/a:
Ojla Dipsi! Mene pa zanima a si to izgubila številko Lise zadnjega leta ali katero leto prej že? Ker jaz imam v bistvu vse številke od marca 2003 pa do februar 2008. A je to točen naslov te torte? Bom malo pobrskala še za nazaj, ker očitno gre v bistvu za bolj poletno revijo, saj je nekako na letni čas tudi namenjena revija (kaj je v tistem času aktualno). LP Metuljcek
mibe

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti